P0

Fotoreportažai, Verslas

Atidaryta pirmoji pasaulyje natūralaus gintaro pirtis (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-06


Antradienį poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ pristatyta pirmoji pasaulyje natūralaus gintaro pirtis, kurioje sumontuotos apie trys tonos natūralaus Baltijos gintaro. Sienos, lubos ir gultai čia padengti tik natūraliu gintaru.

Gintaro pirčiai duotas „Saulės“ vardas. Jos plotas – 22 kv. m, čia vienu metu gali tilpti 15 žmonių.

Gintaro pirties įrengimas čia truko beveik metus. Pirtį sukūręs „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša teigia, kad jos įrengimas kainavo apie 100 tūkstančių eurų.

Atidarymo metu krištolo arfų ir skirtingas stichijas simbolizuojančių varpelių muzika svečius pasitikę profesionalūs „Atostogų parko“ pirties meistrai Jonas Pudžmys ir Eduardas Mišeikis teigė, kad gintaro pirtyje iki tinkamos temperatūros įšilęs gintaras į aplinką paskleidžia gintaro rūgštį. Anot J. Pudžmio, tai aminorūgščių grupei priskiriama rūgštis, kuri yra gyvybiškai svarbi kiekvieno žmogaus organizmui. Pirtyje rekomenduojama būti iki 30 minučių – tai pakankamas laikas pasisemti visoms naudingoms gintaro savybėms.

Anot E. Mišeikio, šia pirtimi galima mėgautis kad ir kasdien, nes ji labai teigiamai veikia žmogaus nervų sistemą, nuima stresą, rekomenduojama paaugliams ir net padykusiems vaikams, nes pirtis veikia raminančiai. Po pirties rekomenduojama atsigerti gintaro vandens, kuriame taip pat yra ištirpusios gintaro rūgšties.


Palangos miesto viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė sako, kad ši nauja paslauga ypatingai svarbi Vakarų Lietuvos regionui šaltuoju metų laiku.

Tai, kad ypatingo dydžio gintaro pirtis taps turistų traukos objektu neabejoja ir Palangos miesto turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė.


„Su tokia paslauga mes tampame išskirtiniais ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalių regione“, – sakė ji.

Gintarinę „Saulės“ pirtį pašventino Kretingos vienuoliai pranciškonai.


2018-11-06

Vienas komentaras apie “Atidaryta pirmoji pasaulyje natūralaus gintaro pirtis”

  1. Neapgaudinekite zmoniu,koks cia gintaras?is presuoto gintaro padarytas,tai yra savybiu gydamuju jokiu neturi .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt