P0

Kriminalai ir nelaimės

Eligijui Masiuliui pinigų negrąžino ir Apeliacinis teismas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-06


Šiuo metu už korupcinius nusikaltimus teisiamam buvusiam ilgamečiam klaipėdiečiui, buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui nepavyko atgauti areštuotų solidžių piniginių sumų ir apeliacinės instancijos teisme.

Antradienį Lietuvos apeliacinis teismas pranešė, jog teisėjų kolegija savo nutartimi atmetė kaltinamojo E.Masiulio gynėjo skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2018 m. spalio 15 d. nutarties, kuria trims mėnesiams pratęstas laikino nuosavybės teisės apribojimo terminas į kratos metu E. Masiulio gyvenamojoje vietoje paimtas pinigines lėšas.

E. Masiulio gynėjas teigė esą jo ginamojo piniginėje rasti 690 Eur ir kaltinamojo sutuoktinės I. Masiulienės perduoti Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams iš delninės 800 Eur yra asmeninės ir teisėtai kaltinamojo ir jo sutuoktinės įgytos lėšos, o 1 600 JAV dolerių ir 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų esą buvo skirti kelionėms į JAV ir Jungtinę Karalystę.

Teisėjų kolegijos gynėjo argumentai neįtikino ir ji nurodė, kad E. Masiulis, be kita ko, kaltinamas tuo, jog turėjo nuosavybės teise didesnės negu 500 MGL vertės turtą, žinodamas arba turėdamas ir galėdamas žinoti, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis. Gynėjo skunde nurodytos lėšos sudaro E. Masiuliui inkriminuoto nusikaltimo sudėties dalyką, todėl tokios lėšos, teismo teigimu, atitinka konfiskuotino turto požymius.

„Nėra pagrindo manyti, kad apribojimai kaltinamajam taikomi neproporcingai ilgai, atsižvelgiant į baudžiamojo proceso stadiją, laikino nuosavybės teisės apribojimo mastą ir šios procesinės prievartos priemonės taikymo trukmę“, – teigė Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Ernesta Montvidienė.

Pranešama, kad ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis įsigalioja jos priėmimo dieną ir yra neskundžiama.

 

 


2018-11-06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt