Naujam darželiui – jokių esminių pastabų

Svarbu, Švietimas
Avatar photoMartynas Vainorius
2018-11-06

Pirmadienio vakarą Savivaldybės atstovai ir architektai visuomenei pristatė naujo Tauralaukyje planuojamo statyti darželio projektą.

Dešimties grupių statinių kompleksas iškils Tauralaukio progimnazijos sklype, vietoje čia esančio dviejų aukštų pastato, kuriame dabar mokosi keturios pradinukų klasės. O pagrindinis, 1971 metais statytas ir jau prastos būklės progimnazijos pastatas liks kurį laiką nenaudojamas, nes iš jo mokiniai išsikels į naująją Šimtmečio progimnaziją.

Tikimasi, kad naujasis darželis duris atvers apie 2021 metus.

Naujas darželis bus statomas šio pastato vietoje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Savivaldybės atstovai į pristatymą susirinkusiems gyventojams akcentavo, kad naujojo darželio statybas ketinama pradėti tik užbaigus naująją, Šimtmečio mokyklą Žolynų kvartale, kad į ją būtų galima perkelti Tauralaukio progimnazijos mokinius.

„Kitų metų pradžioje turėtų prasidėti šios mokyklos statybos. Baseiną pastatėme per 17 mėnesių, šitie objektai, manau, kad yra adekvatūs savo sudėtingumu ir apimtimi, tad manau, kad mokyklos statybos truks apie pusantrų metų”, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

„Progresyvių projektų” vizualizacija

Pasak Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorės Nijolės Laužikienės, rekonstrukcijos metu Tauralaukio ikimokyklinukams yra numatyta ugdymo vieta Vytauto Didžiojo gimnazijoje.

Rekonstrukciją projektuojančios bendrovės „Progresyvūs projektai” vadovė Danutė Zubavičienė pasakojo, kad numatoma vietoje dabartinio dviejų aukštų pastatėlio pastatyti dešimties grupių dviejų aukštų darželį, kurį galės lankyti 190 vaikų. Šalia numatoma įrengti dvi automobilių aikšteles su 16 automobilių vietų – dvigubai daugiau, nei reikalauja reglamentas.

„Projektuojami atskiri grupių korpusai, pagrindinis įėjimas bus išraiškingas. Pačios grupės – „standartizuoto modeliuko”, kad būtų patraukli statybų kaina, bet jos būtų skirtingų spalvų, su atskirais išėjimais. Bus ir užuovėja, toliau nuo gatvės, kad vaikai saugiai jaustųsi. Tai bus dar vienas gražesnis pastatas mieste – aplinkui vyrauja šlaitinių namų siluetai, tad stengėmės tai atkartoti. Fasadų spalvas saikingai dėliojome. Maitinimo blokas numatomas taip, kad būtų galima jungtis, jei ateityje bus numatoma nauja statyba vietoje pagrindinio progimnazijos pastato”, – sakė D. Zubavičienė.

Ji sakė, kad bus išsaugomi medžiai, augantys palei Lazdynų ir Klaipėdos gatves, iškirsti numatoma tik trukdančius insoliacijai ir statybai. Kieme taip pat atsiras pavėsinės, gatvės prieigose bus sodinami nauji augalai.

Susirinkusieji gyventojai teiravosi tik dėl vidinio patalpų suplanavimo, pastato išorei jokių pastabų neturėjo. Kartu buvo išreikšta nuostaba, kad pastačius naują modernų kompleksą šalia jo numatoma palikti seną sovietinį progimnazijos pastatą.

„Šis pastatas bus griaunamas, tik dabar sunku pasakyti kada. Sklypas čia liks visuomeninės paskirties ir ateityje galimi įvairūs variantai – bendruomenė nori didelės sporto salės, o gal atsiras poreikis pradinei mokyklai. Savivaldybė visko negali daryti iš karto, nes projektas bus finansuojamas iš biudžeto. Bus praėję daug laiko ir žiūrėsime, kokia bus situacija”, – sakė N. Laužikienė.

„Purieną” pastatėme per metus, tai realu, kad šis naujas darželis galės būti atidarytas 2021 metais”, – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė.

Už naujojo darželio projektą Savivaldybė „Progresyviems projektams” sumokės 52 756 Eur.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Tauralaukyje įrengs slidinėjimo trasą

Klaipėdos savivaldybė ieško rangovų, kurie per porą mėnesių Tauralaukyje, sklype Klaipėdos g. 8, įrengtų slidinėjimo trasą ir parengtų sklypo aukščių ...
2024-06-17
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Gatvelei į Bendruomenės namus tiesti - beveik du milijonai

Nutiesti privažiuojamąjį kelią iki Bendruomenės namų pastato, Debreceno g. 48, Klaipėdos savivaldybė žada jau beveik 10 metų. Galų gale paskelbtas konkursas ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Klaipėdos mero vienvaldystei Finansų komitetas nepritarė

Arvydo Vaitkaus užgaidai vienasmeniškai priimti galutinį sprendimą dėl Klaipėdos kultūros magistrų vardų skaičiaus ir suteikimo nepritarė trečiadienį posėdžiavęs miesto Tarybos Finansų ...
2024-06-13
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This