P0

Verslas

Siūlomi įstatymo pakeitimai kelia nerimą verslui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-08


Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininką ir aplinkos ministrą dėl Mokesčio už aplinkos teršimą pakeitimo projekto, kuris, anot verslininkų, numato drastiškai padidinti tarifus.

“Šio įstatymo pakeitimo projekte nepateikiamos mokesčio už aplinkos teršimą kėlimo priežastys, nėra naujų tarifų pagrindimo, kodėl tarifai didėja verslui drastiškai ir būtent tokiu dydžiu. Pastebime, kad projektu formaliai siekiant aplinkos taršos mažinimo, nebuvo atsižvelgta į verslo interesus, jo galimybes prisitaikyti prie numatytų pakeitimų, nenumatyti išimties taikymo atvejai”, – rašoma rašte.

Anot jo, siūlomame pakeitime nurodyta, kad nuo 2025 m. neliktų lengvatos biokuro deginimui. Teigiama, kad toks pakeitimas 20 MW biokuro katilinei kainuotų papildomai 53 000 EUR per metus.

KPPAR įstatymo projekte pasigenda ir aiškaus reglamentavimo dėl nuslėptos taršos.

“Akivaizdu, kad įstatymo projektu taršos tarifai tiesiog didinami 2,3-5 kartus. Įmonių atstovai, įvertinę savo įmonių situaciją, pažymi, kad tai padidins jų kaštus 5000 EUR ir daugiau. Pateiktų pastabų vertinimo suvestinėje paaiškinama, kad tarifai nekelti, bet tik įvertintas indeksavimas. Bet 2017 m. indeksas buvo 1,28. Atkreipiame dėmesį, kad tarifai padidinti, bet nėra numatyta jokių palengvinimų taršos apskaitai ir deklaravimui. Pateiktų pastabų vertinimo suvestinėje paaiškinta, kad apskaitos keitimas nėra dokumento objektas. Verslas siūlo inicijuoti apskaitos ir deklaravimo pakeitimą, jo supaprastinimą, skiriant didesnį dėmesį reikšmingai taršai, pvz.: kai kurių įmonių mokesčio deklaracija už 2018 m. sudarys 100 lapų”, – rašoma kreipimęsi.

Pabrėžiama, jog įmonių atstovai neabejoja, kad drastiškas taršos mokesčio didėjimas, vienaip ar kitaip įtakos verslą, todėl šį projektą vertina kaip mokesčių ir biurokratinės naštos verslui didinimą, kuris didins ir teikiamų paslaugų savikainą, todėl verslas bus priverstas didinti ir savo teikiamų paslaugų įkainius.


2018-11-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt