Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-11-09 |
Praėjusią savaitę 17 tūkstančių vietų turinčioje Berlyno Mercedes Benz arenoje – vienoje moderniausių pasaulyje – 2000 atlikėjų iš 27 pasaulio šalių buvo suburti atlikti populiaraus britų kompozitoriaus Karlo Dženkinso kūrinį „Ginkluotas žmogus: Mišios už taiką“.
Tarp dalyvių buvo ir Klaipėdos Žvejų rūmų choro „Cantare“ grupė, kurios dalyvavimą unikaliame renginyje rėmė UAB „BIOK laboratorija“.
Chormeisterio Ramūno Baršausko, ruošusio grupę koncertui, teigimu, dalyvavimas šiame projekte buvo neįkainojama patirtis.
„Unikalu vien tai, kad buvome vieninteliai atlikėjai iš Lietuvos, dalyvavę šiame renginyje. Muzika, vaizdai, susikaupimo nuotaika, filmas su „gyvu garso takeliu“ ir mums, ir žiūrovams leido dar tikroviškiau pajusti karo tragizmą ir kartu apmąstyti dabarties trapumą. Įspūdinga ir tai, kad kūriniui dirigavo jo autorius – K. Dženkinsas“, – teigė R. Baršauskas.
Choristė Alina Birbalaitė, daug komunikavusi su projekto kūrybine komanda, apgailestavo, kad dalyvauti šiame projekte galėjo tik choro grupė ir išsakė viltį, kad žinia apie naujas muzikines patirtis paskatins ir kitus atrasti save muzikuojant, dalyvaujant chorinėje veikloje, teikiančioje neįtikėtinai daug džiaugsmo ir puikių įspūdžių.
Prasmingai kūrinio idėjai neabejingas liko Pasaulio orkestras už taiką (World Orchestra for Peace). Šiame unikaliame orkestre groja skirtingų šalių geriausi muzikantai, tarsi tampantys savo šalies taikos ambasadoriais.
Koncerto metu įvyko ir naujausio K. Dženkinso kūrinio „Lamentation“ premjera. Muzikinis kūrinys sukurtas pagal sirės Amineh Abou Kerech poemą „Rauda Sirijai“ (ang. Lament for Syria).
Koncerto metu jaunoji poetė savo poemą perskaitė, o paskui ji nuskambėjo atliekama 300 choristų, tarp kurių ir klaipėdiečiai.
Parašykite komentarą