P0

Kultūra

“Cantare” choristai dainavo Berlyne

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-09


Praėjusią savaitę 17 tūkstančių vietų turinčioje Berlyno Mercedes Benz arenoje – vienoje moderniausių pasaulyje – 2000 atlikėjų iš 27 pasaulio šalių buvo suburti atlikti populiaraus britų kompozitoriaus Karlo Dženkinso kūrinį „Ginkluotas žmogus: Mišios už taiką“.

Tarp dalyvių buvo ir Klaipėdos Žvejų rūmų choro „Cantare“ grupė, kurios dalyvavimą unikaliame renginyje rėmė UAB „BIOK laboratorija“.

Chormeisterio Ramūno Baršausko, ruošusio grupę koncertui, teigimu, dalyvavimas šiame projekte buvo neįkainojama patirtis.

Dalyvio asmeninio archyvo nuotr.

„Unikalu vien tai, kad buvome vieninteliai atlikėjai iš Lietuvos, dalyvavę šiame renginyje. Muzika, vaizdai, susikaupimo nuotaika, filmas su „gyvu garso takeliu“ ir mums, ir žiūrovams leido dar tikroviškiau pajusti karo tragizmą ir kartu apmąstyti dabarties trapumą. Įspūdinga ir tai, kad kūriniui dirigavo jo autorius – K. Dženkinsas“, – teigė R. Baršauskas.

Choristė Alina Birbalaitė, daug komunikavusi su projekto kūrybine komanda, apgailestavo, kad dalyvauti šiame projekte galėjo tik choro grupė ir išsakė viltį, kad žinia apie naujas muzikines patirtis paskatins ir kitus atrasti save muzikuojant, dalyvaujant chorinėje veikloje, teikiančioje neįtikėtinai daug džiaugsmo ir puikių įspūdžių.

Prasmingai kūrinio idėjai neabejingas liko Pasaulio orkestras už taiką (World Orchestra for Peace). Šiame unikaliame orkestre groja skirtingų šalių geriausi muzikantai, tarsi tampantys savo šalies taikos ambasadoriais.

Koncerto metu įvyko ir naujausio K. Dženkinso kūrinio „Lamentation“ premjera. Muzikinis kūrinys sukurtas pagal sirės Amineh Abou Kerech poemą „Rauda Sirijai“ (ang. Lament for Syria).

Kultūros straipsnių vidus

Koncerto metu jaunoji poetė savo poemą perskaitė, o paskui ji nuskambėjo atliekama 300 choristų, tarp kurių ir klaipėdiečiai.


2018-11-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt