Jaunimas – apie įsitraukimą į politiką

Politika
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-11-09

„Jaunimo politiką skatinti būtina, nes tik aktyvus mūsų, jaunų žmonių, dalyvavimas priimant sprendimus leidžia mums formuoti tokią visuomenę ir bendruomenę, kurioje mums patiems teks gyventi. Norint įgalinti jaunimą, žinoma, reikia supratimo, kaip jauni žmonės gali prisidėti prie miestui ir pačiam jaunimui svarbių veiklų. Tačiau labai svarbu ir abipusė pagarba bei santykis su jaunimu kaip su lygiaverčiais miesto bendruomenės nariais”, – sakė 17-metė norvegė Live Othilie Mastad, Kongsvinger jaunimo tarybos pirmininkė, kartu su daugiau nei 20 jaunimo politikos formuotojų iš Lietuvos, Norvegijos, Vokietijos ir Danijos dalyvaujanti penktadienį Klaipėdoje vykstančiame antrajame tarptautiniame Jaunimo forume’18.

Organizatorių nuotr.

Renginys apie jaunimo vaidmenį bei svarbą subūrė jaunus žmones, su jaunimu dirbančius specialistus ir organizacijas bei visus, kurie neabejingi jaunimo gyvenimui.

„Norime, kad jaunimo balsas būtų girdimas, užmegztume pilnavertį dialogą su jaunais miestiečiais, įtrauktume juos į jiems svarbių sprendimų priėmimą. Džiugu, kad forumas tampa vieta, kur kalbame ne tik patys apie save, bet ir turime galimybę išgirsti kitų Europos miestų patirtis, jaunimo politikos formuotojus iš Skandinavijos ir Baltijos jūros regiono šalių“, – pranešime spaudai cituojama ir Aistė Andruškevičiūtė, Klaipėdos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė.

Jaunimo reikalų departamento direktorius Jonas Laniauskas kėlė klausimą, kaip miestai galėtų tapti draugiškesni jaunimui ir pasakojo apie šiuo metu kuriamas rekomendacijas savivaldybėms.

#chooseklaipeda ambasadorių komanda pristatė Klaipėdos siekį tapti Europos jaunimo sostine 2021, kaip įrankį jaunimui draugiškam miestui kurti. „Kaunas 2022“ delegacija atskleidė Europos kultūros sostinės užkulisius ir kaip jaunimui skirta programa siekia išbudinti jaunimą.

Daugiau nei 100 miestų vienijančios Baltijos miestų sąjungos (UBC) jaunimo komisijos pirmininkas Carsten Adamsen kalbės apie Europos miestų patirtį ir gerąsias praktikas. Bus pristatyta Euroregiono „Baltija“ (ERB) kuriama jaunimo strategija Švedijos, Lenkijos, Danijos, Kaliningrado srities ir Klaipėdos regionams.

Jaunimo forumo’18 diskusijų erdvėse dalyviai svarstys, ar tikrai jaunimo balsas svarbus, ar 16 metų jaunuolis jau gali turėti savo politines pažiūras ir savo valią išreikšti balsuodamas, kaip gauti finansavimą įvairioms jaunimo iniciatyvoms ir kt.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Pirmoji istorijoje Lietuvos jaunimo sostinė – jau kitais metais

Laimėjusi Europos jaunimo sostinės (EJS) titulą 2021 metais, Klaipėda pasiryžo pokyčius inicijuoti ne tik savo mieste, bet ir už jo ...
2021-05-03
Skaityti daugiau

Mums rašo

„Apskritasis stalas“: nuo savanorystės iki svajonių išsipildymo

Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ (KLAS) uostamiestyje gyvuoja 20 metų. Jos veikla puikiai žinoma ne tik mūsų mieste, bet ...
2019-09-11
Skaityti daugiau

Miestas

Jaunimo organizacijoms - šansas gauti pinigų

Klaipėdai tapus Europos jaunimo sostine(EJS) 2021 m., Savivaldybė pradėjo ruošti tvarką, pagal kurią jaunimo organizacijos gali tikėtis gauti finansavimą. Klaipėdos ...
2019-07-19
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This
[bsa_pro_ad_space id=38]