P0

Regionas

Klaipėdoje startuos karių pėsčiųjų žygis per Lietuvą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-11


Krašto apsaugos ministerija (KAM) praneša, kad lapkričio 13 – 21 dienomis Sausumos pajėgų kariai vykdys žygį pėsčiomis per Lietuvą, nešdami Sausumos pajėgų ir savo vieneto žygio vėliavas.

Žygio startas numatytas Klaipėdoje lapkričio 13-ąją, antradienį, 10 val., LDK Butigeidžio dragūnų batalione.

Kiekvienas dalinys turi jiems paskirtą maršrutą, per kurį neš pajėgų vėliavą, o įveikęs paskirtą atkarpą garbingai perduos vėliavą kitam vienetui iškilmingos ceremonijos metu.

Maršruto metu bus aplankomi partizanų kapai bei kitos atmintinos vietos bei trumpai atiduodama kariška pagarba, taip pagerbiant visų, kovojusių už laisvę, atminimą. Vėliavą nešti gaus teisę geriausi dalinių kariai, o juos lydėti galės visi norintys.

Kariai kviečia tautiečius prisijungti prie žygio. Norintieji tai padaryti, turėtų susisiekti el. paštu: donatas.suchockis@mil.lt arba tel. 8 640 45380.

„Sausumos pajėgos – skaitlingiausios ir per visą Lietuvą išsidėsčiusios pajėgos. Nuolat treniruodamiesi kartu, keisdami tarnybos vietas rotacijų metu, vieni kitus puikiai pažįstame, dėl to esame ypač vieningi, tarsi didelė šeima. Organizuodami šį žygį norime prisidėti prie atkurtos Lietuvos ir Lietuvos Kariuomenės šimtmečio iškilmių paminėjimo bei dar labiau sustiprinti mūsų – Sausumos pajėgų karių bei visų gyvenančių šalyje vienybę“, – pranešime spaudai cituojamas  Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys.

Ambicingas žygis pareikalaus ir nemažos ištvermės, mat kariams teks įveikti ne vieną dešimtį kilometrų.

Pranešama, kad iš viso per žygį bus įveikta daugiau nei 600 km, į žygį įsitrauks kariai iš daugiau nei 20 padalinių, tarp kurių – ir Lietuvoje dislokuotas NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės atstovai.


  2018-11-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt