P0

Švietimas

Streikuos darželis „Želmenėlis” (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-12


Klaipėdoje į pedagogų streiką, kurį rengia Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, nuo pat pirmos jo dienos – pirmadienio, lapkričio 12-osios – aktyviai jungiasi „Želmenėlio“ vaikų darželio-lopšelio darbuotojai.

Pasak „Želmenėlio“ profesinės sąjungos pirmininkės Laimos Jakubkienės, streiku siekiama, kad pagaliau būtų atkreiptas dėmesys ir į vaikų darželių pedagogus.

„Mūsų darbas toks sunkus ir taip menkai apmokamas, jaučiamės nevertinami, –  išplatintame pranešime cituojama L. Jakubkienė. – O juk vaikų darželio pedagogo darbas ypač atsakingas, nes čia prasideda žmogaus asmenybės formavimas. Auklėtojas privalo turėti ir pedagoginių, ir psichologinių, ir medicininių žinių. Labai gaila, kad kitų Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai tik dejuoja, o streikuoti nedrįsta. Raginame visas Klaipėdos ikimokyklines įstaigas jungtis į streiką”.

Švietimo vidus

Pranešama, kad streikuoti šios ikimokyklinės įstaigos pedagogus verčia vos didesni už pragyvenimo minimumą atlyginimai – vyresnioji auklėtoja, turinti 30 metų darbo stažą, uždirba kiek daugiau nei 500 Eur.

Esą neatsižvelgiama į tai, kad grupėse dirbama ir su integruotais specialiųjų poreikių turinčiais vaikais, reikalaujančiais papildomo dėmesio. Darbo sąlygas „Želmenėlio“ pedagogai vadina nežmoniškomis: vieną-du kartus per savaitę auklėtojoms tenka dirbti po 10,5 valandų darbo dieną, dalį laiko auklėtojos dirba grupėse po vieną, o tai, teigiama, jau kelia pavojų ir vaikų saugumui.

Pasak „Želmenėlio” vaikų darželio-lopšelio streiko komiteto, jų streikas yra nukreiptas ne tik į Vyriausybę, iš kurios reikalaujama oraus darbo užmokesčio, bet ir Savivaldybę, kuri turi užtikrinti saugias darbo sąlygas ir 8 valandų darbo dieną.

Šio darželio profesinė sąjunga vienintelė iš uostamiesčio ikimokyklinio ugdymo įstaigų streikavo ir prieš dvejus metus.


2018-11-12

2 komentarai “Streikuos darželis „Želmenėlis””

  1. Šitame darželyje toks puikus kolektyvas… kad nesinori net kalbėti.. taip širdį “atiduoda” vaikams, kad pirmai pasitaikiusiai progai nedirbti ja pasinaudos.
    Yra, žinoma, išimčių… bet..

  2. Jūsų norą del algų streikuokit palaikau, bet nepateisinu to kad tėvai yra priversti mokėti pilna abonentini. Negalim atvesti vaikų vadinas ir virejom algas mokėkit iš savo lėšų nedėl mano kaltės gi tai vyksta. Sutarties sąlygų nevykdo darželis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt