P0

Regionas

Preila paminėjo jubiliejų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-13


Preilos bendruomenė 175-ąją gyvenvietės įkūrimo sukaktį minėjo surengdama nuotraukų parodą, pasakojančią apie laikotarpį, kai čia kūrėsi šiandieniai jos gyventojai.

Viena iš parodos iniciatorių, žurnalistė Raimonda Ravaitytė–Meyer, pasakojo, kad vienas jauniausių Neringos kaimų (jaunesnė tik Pervalka), gali didžiuotis ne tik savo istorija, bet ir šiandiena. Preila visos Kuršių nerijos mastu yra unikali tuo, kad yra išlaikiusi senąjį posesijinį užstatymą – kaimišką architektūrą. Šiuo atžvilgiu ji yra visos Kuršių nerijos ekskliuzyvas. Išskirtinę gyvenvietės istoriją pasakoja ir Preilos-Pervalkos bendruomenės namuose pristatyta paroda.

„Pradedam gimtadienį paroda, kuri yra pirmoji Preilos pokarinio laikotarpio paroda. Istorija, kai atvažiuojam mes, naujakuriai, nepaprastai pamilę šį krašt“, – pranešime cituojama R. Ravaitytė Meyer.

Parodą sudaro apie 150 nuotraukų iš preiliškių šeimų archyvų. Tai nuotraukos iš Teodoros Liobienės, Staselės Smolskienės, Liudmilos Andrejevos, Raisos Kazlauskienės, Onos Reginos Trimailovos, Violetos Plaktonienės ir kitų preiliškių šeimų albumų.

Parodos atidarymo metu prisiminamais dalinosi daugiausiai nuotraukų parodai pristačiusi Angelė Pocevičienė. Preilos girininku keturis dešimtmečius dirbęs Vladas Ignas Lakavčius pasakojo apie didžiausius iššūkius, su kuriais teko susidurti puoselėjant Kuršių nerijos miškus – tai ir milžiniški audrų padaliniai, didieji gaisrai bei vadinamasis Neringos apsėmimas, kai po vandeniu buvo dingęs krašto kelias.

„Numeris vienas buvo mokykla, numeris du – žvejai, o trečiojoje vietoje miškininkai“, – pamena Vladas Ignas Lakavičius.

Šypsnį daugeliui kėlė nuotrauka, kurioje kartu su Liudmila Andrejeva užfiksuotas vos kelių metų preiliškis Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis. Parodos dalyvius sveikinęs meras prisiminė, kad prie dvidešimt penkerius metus teko dalyvauti ir Preilos 150-ąjai sukakčiai skirtuose renginiuose. Kaip ir tuomet, taip ir šiemet, Preilos jubiliejus minėtas pačių gyventojų iniciatyva ir tai džiugina labiausiai.

„Išgirstos istorijos sugrąžino trisdešimt metų atgal, kuomet kartu su nuotraukose esančiais žmonėmis teko žvejoti, sodinti mišką. Šis laikotarpis buvo įvairus, dažnai kupinas iššūkių, kuriais bendruomeniškai dalinomės. Šiandien dėkoju visiems, kurie prisidėjo prie Preilos šventės“, – kalbėjo Darius Jasaitis.

Renginio metu Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos atstovai pasižadėjo, kad įstaigos Preilos filiale nuo šiol bus kaupiamas gyvenvietės istorijos archyvas, o netolimoje ateityje teks galvoti ir apie knygos išleidimą.


  2018-11-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt