P0

Politika

Raimundas Palaitis teisme pasiekė galutinę pergalę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-13


Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) išplėstinė teisėjų kolegija, išnagrinėjusi apeliacinį skundą dėl žalos atlyginimo iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio priteisimo, jo skundą patenkino. Teismui nenustatė “pakankamo buvusio ministro kaltės laipsnio jo materialinei atsakomybei kilti”.

Neskundžiamu sprendimu konstatuota, kad Raimundas Palaitis priimdamas įsakymus dėl tarnybinių nuobaudų skyrimo, elgėsi pakankamai apdairiai, atidžiai ir rūpestingai. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tad buvęs ministras Vidaus reikalų ministerijai (VRM) neturės atlyginti 15 900 Eur turtinės žalos, susidariusios neteisėtai atleidus Valstybės tarnybos departamento vadovą Osvaldą Šarmavičių, kaip kad 2015 metų lapkritį buvo nusprendęs Vilniaus apygardos administracinis teismas.

LVAT nustatė, jog buvęs vidaus reikalų ministras, priimdamas įsakymus dėl tarnybinių nuobaudų skyrimo, elgėsi pakankamai apdairiai, atidžiai ir rūpestingai, o “pagrindo vertinti, jog jis akivaizdžiai nesivadovavo bendraisiais teisės principais, tame tarpe ir atsakingo valdymo bei gero viešojo administravimo standartais ir nesilaikė teisės aktų reikalavimų ar pažeidė diskrecijos ribas, nėra”.

Teismo pranešime akcentuojama, kad nagrinėjant bylą buvo nustatyta, jog R. Palaitis laikėsi procedūrinių taisyklių, reglamentuojančių tarnybinių nuobaudų skyrimą, tarnybinių nusižengimų padarymas buvo nustatytas kompetentingų subjektų, todėl jis neperžengė savo įgaliojimų.

Nuo 2002 metų departamentui vadovavusį O. Šarmavičių R. Palaitis atleido 2010 m. kovą, bet 2011 metais teismas nurodė jį grąžinti į pareigas ir sumokėti kompensaciją už priverstinę pravaikštą. VRM teismo nurodymą įvykdė. O. Šarmavičius dabar dirba Valstybės tarnybos departamento direktoriaus pavaduotoju.


  2018-11-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt