P0

Kultūra

Klaipėdoje – gyvosios dokumentikos spektaklis „Įvairovės balsai“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-14


Lapkričio 26 d., 18 val., Klaipėdos kultūros fabrike bus rodomas nemokamas gyvosios dokumentikos spektaklis „Įvairovės balsai“, pasakojantis apie diskriminaciją patiriančių moterų patirtis.

Augusto Didžgalvio nuotr.

“Socialinė atskirtis, negalia, rasizmas ir homofobija – tai tik keletas šiuolaikinės visuomenės ydų, su kuriomis susiduria gyvosios dokumentikos spektaklio herojės. Eglė, Jolanta ir Aliona – trys skirtingų kartų moterys, atstovaujančios įvairias visuomenės grupes bei pasakojančios visuomenei dažnai nepriimtinus ir stereotipais apkartintus išgyvenimus atskleis diskriminaciją patiriančių žmonių realybę. Kokia viešumo, dėl patirto seksualinio priekabiavimo, kaina? Ką reiškia auginti tamsesnio gymio vaiką Lietuvos kaime? Kodėl homoseksualių vaikų tėvams svarbu kalbėti apie skaudžias homofobijos pasekmes? Stereotipus griaunančios. Diskriminaciją patiriančios. Užuojautos nereikalaujančios. Moterys, įkvepiančios pokyčiams”, – rašoma pranešime.

Anot jo, spektaklyje trijų skirtingų kartų moterų patirtys susilieja į vieną veiksmą, “pripildytą įtraukaus monologo, muzikos ir šokio elementų”.

Renginio metu taip pat bus galima išvysti fotografijų parodą „Įvairovės veidai“. Jos tikslas – sudaryti sąlygas pažinti diskriminaciją patiriančius žmones per jų žmogiškumo iliustravimą, portretus ir kasdienybės vaizdus.


  2018-11-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt