P0

Verslas

Vėl bandys išnuomoti “Geotermą”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-14


VĮ Turto bankas pranešė, kad dar kartą bandys atnaujinti pernai kovą sustabdytos „Geotermos“ jėgainės gamybos veiklą.

Lapkričio 13 d. įvykusio visuotinio akcininkų susirinkimo metu buvo priimtas sprendimas leisti naujam investuotojui nuomoti „Geoterma“ priklausantį turtą už ne mažesnį kaip 369 tūkst. eurų be PVM metinį mokestį. Susirinkimo metu nutarta, kad turtas bus išnuomojamas penkeriems metams su galimybe nuomos sutartį pratęsti, tačiau ne ilgesniam nei 21 metų laikotarpiui.

Paraiškų nuomos konkursui laukiama iki lapkričio 30 dienos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Po šiemet atliktos apklausos dėl galimybės išnuomoti „Geotermos“ turtą jau buvo paskelbtas šio turto nuomos konkursas, tačiau jis nesulaukė nė vieno dalyvio.

Turto bankas kartu su „Lietuvos energijos gamyba” valdo 100 procentų bendrovės akcijų (atitinkamai 76,56 ir 23,44 proc.). Be valstybės lėšų, į 21,4 mln. eurų vertės projektą investavo Pasaulio aplinkosaugos fondas, Danijos aplinkosaugos agentūra, paskolą suteikė Pasaulio bankas.

Vienas energetikos sektoriaus atstovas „Atvirai Klaipėdai“ buvo sakęs, kad tokių konkursų sėkmė yra abejotina jau vien dėl to, kad tiek laiko neveikiančią jėgainę būtų gana sudėtinga vėl pradėti eksploatuoti.

Įmonės privatizavimo aukcionas turėjo vykti sausio 31 dieną. Planuota parduoti „Geotermos“ 100 proc. akcijų paketą už 1 eurą, viešo aukciono laimėtoją įpareigojant grąžinti bendrovės skolą Finansų ministerijai iki rugsėjo 1 dienos. Taip pat buvo siekiama užtikrinti, kad įmonėje būtų tęsiami Europos Sąjungos finansuojami projektai inžinerijos mokslinių tyrimų srityje ir ne trumpiau nei penkerius metus po privatizavimo mokslininkams būtų sudarytos sąlygos atlikti tyrimus pagal finansuojamus projektus ir programas geotermijos srityje. Tačiau  sausio 12 d. Seimas priėmė Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo pakeitimą, pagal kurį UAB „Geoterma“ buvo įtraukta į antros kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą. Dėl to privatizavimo procedūros buvo  sustabdytos.


2018-11-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt