P0

Verslas

Verslininkams – perspėjimas dėl atliekų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-14


Klaipėdos savivaldybė pranešė sulaukusi atliekų vežėjų kreipimosi, kad jie pastaruoju metu vis dažniau susiduria su situacija, kai į buities atliekoms skirtus konteinerius išmetamos gamybinės atliekos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Stiklas, plastiko pakuotės, statybinės medžiagos, audinių atraižos – tai nėra komunalinės atliekos. Jos turi būti rūšiuojamos ir šalinamos kitais būdais“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos mieste atliekas surenkančios įmonės „Ecoservice Klaipėda“ generalinis direktorius Laimonas Žemaitis.

Pasak jo, gamybinėms atliekoms turi būti užsakomi atskiri konteineriai, naudojamos kitokios išvežimo mašinos, šių atliekų utilizavimui taikomi skirtingi apmokestinimo tarifai, nei komunalinėms atliekoms.

Bendru vežėjų ir Klaipėdos savivaldybės sutarimu, atliekų tvarkymo taisyklėms nusižengiantys verslininkai iš pradžių bus įspėjami, o situacijai nepasikeitus, informacija apie pažeidimus bus perduodama Viešosios tvarkos skyriui, kuris pritaikys sankcijas.

„Vairuotojas, komunalinių atliekų konteineryje atradęs gamybos atliekas, nufotografuos pažeidimą ir užklijuos lipduką su įspėjimu. Konteinerio naudotojas turės pats perrūšiuoti atliekas. Jei to nepadarys, mes atliekas išvešime, tačiau perduosime informaciją apie pažeidimą savivaldybės inspektoriams“, – aiškino Laimonas Žemaitis.

Pagal galiojančius teisės aktus, neteisingas atliekų šalinimas yra laikomas administraciniu nusižengimu, už kurį maksimali bauda siekia 600 eurų.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2018-11-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt