P0

Politika

Skundžia įmonėms paskirtas baudas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-15


Fiktyviai metalo pakuotes tvarkiusios UAB „Metrail“ byla pasiekė teismą, tačiau tokios veiklos apie 1800 Lietuvos įmonių privalo sumokėti papildomus aplinkos taršos mokesčius valstybei – apie 30 milijonų eurų. Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas pranešė trečiadienio vakarą kreipęsis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT) prašydamas skubos tvarka išnagrinėti, ar Aplinkos ministerijos (AM) įsakymas, pagal kurį skirtos kolektyvinės baudos gamintojams ir importuotojams neprieštarauja Konstitucijai ir nepažeidžia įstatymų.

„11 mėnesių trunkančios taikos sutarties derybos tarp AM ir 1800 įmonių atstovaujančių asociacijų rezultato neatnešė. Visiškai tikėtina, kad nesiimant skubių priemonių, kas šešta Lietuvos įmonė gaus įspūdingas baudas už nesutvarkytas pakuočių atliekas. Dalis nekaltų įmonių gali ir bankrutuoti. Todėl kreipiausi į LVAT norėdamas išaiškinti, ar AM yra teisi kolektyviai bausdama tvarkingas Lietuvos įmones, už kitų įmonių galimai neteisėtą veiklą“, – pranešime spaudai cituojamas S. Gentvilas.

Jo teigimu, AM patvirtinti pakuočių atliekų tvarkymo aprašai nėra teisingi. Ir nors dalis baudų – apie 11 milijonų eurų jau sumokėtos, esą būtina išaiškinti ar 13 000 Lietuvos gaminančių ir importuojančių įmonių turi atsakyti už Aplinkos apsaugos agentūros darbo broką prižiūrint licencijuojamus atliekų tvarkytojus. Parlamentarui kelią abejonių skiriamų baudų teisinė argumentacija. Pasak S. Gentvilo, pakuočių atliekas tvarkančios įmonės neturėtų glaistyti ministerijos klaidų.

Seimo narys pabrėžė, kad didžioji dalis Lietuvos gamintojų ir importuotojų įmonių įvykdo ministerijos nustatytas užduotis sutvarkyti 60-70 proc. savo pakuočių atliekų ir dalis įmonių jau vykdo aukštesnius uždavinius nei iškėlusi AM ir Europos Sąjunga.

„Įmones vienijančios asociacijos žada siūlyti sisteminius sprendimus, kaip turėtų būti pertvarkyti pakuočių atliekų tvarkymo sektoriaus teisės aktai. Jeigu ministerija imtųsi šių pakeitimų, įmonės neatmeta galimybės vykdyti ir didesnius įsipareigojimus nei šiuo metu numatyta Europos Sąjungos ir Vyriausybės“, – pridūrė S. Gentvilas.


  2018-11-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt