P0

Aplinkosauga

Kaip tinkamai tvarkyti žaliąsias atliekas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-20


Kas dvokia konteineriuose? Kodėl jų neišplauna? Tai dažni klausimai Klaipėdos  atliekų tvarkytojams, į kuriuos atsakymas paprastas: nemalonius kvapus konteineriai skleidžia tuomet, kai juose pradeda pūti biologiškai skaidžios atliekos. Tai yra išmesti vaisiai, daržovės, lapai, gėlių ar žolės likučiai. Nors prie daugiabučių namų konteineriai išplaunami reguliariai, pūvančių atliekų kvapų problema kiemuose gyvuos tol, kol gyventojai nesistengs rūšiuoti žaliųjų atliekų – jų mesti į buitinių atliekų konteinerius nevalia.

Pasak ekologų, mūsų šiukšliadėžėse apie trečdalį išmetamų atliekų sudaro būtent biologiškai skaidžios atliekos. Tačiau termiškai neapdoroti sugedę vaisiai ar daržovės  bei kitos augalinės kilmės  atliekos turi būti rūšiuojamos ir tvarkomos atskirai. Klaipėdos miesto gyventojai tam turi net 4 galimybes.

Rudeninio sezono  žaliąsias atliekas – sugrėbtus lapus, pūvančius obuolius, daržoves, nurautas gėles ir pan. – gyventojai turėtų sudėti į maišus (pageidautina žalios spalvos) ir tvarkingai padėti prie komunalinių atliekų konteinerių šių atliekų išvežimo dieną. Žaliosios atliekos surenkamos apvažiavimo būdu kartą per savaitę. Biologiškai skaidžių atliekų surinkimo ir išvežimo grafikai skelbiami Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro  (KRATC ) svetainėje  arba juos sužinoti galima paskambinus nemokamu telefonu 8 800 13344.

Gyvenantys individualiuose namuose taip pat gali šias atliekas palikti prie konteinerių, arba kompostuoti savo valdose. KRATC yra išdalinęs klaipėdiečiams per  1500 nemokamų kompostinių, jos dalinamos ir šiemet. Mėgstantys užsiauginti savo daržovių, gėlių puikiai žino komposto naudą ir šį derlingą juodžemį pasigamina savadarbėse kompostinėse.

Susidarius didesniam žaliųjų atliekų kiekiui, pavyzdžiui, nugenėjus sode šakas, sugrėbus didžiulę krūvą lapų, jų išvežimui Klaipėdoje teikiama nemokamo konteinerio užsakymo paslauga. Paskambinus telefonu (8 46) 39 07 81 į sutartą vietą atliekų surinkėjai atgabens didžiulį konteinerį. Tačiau jį užsakęs asmuo turi pasirūpinti, kad čia būtų metamos tik žaliosios atliekos, nes pasitaiko atvejų, kai į tokius konteinerius sumetamos statybinės ar buities atliekos.

Sukaupus didelį kiekį žaliųjų atliekų ir galintiems jas išvežti savo transportu geriausia vieta yra Glaudėnų žaliųjų atliekų surinkimo aikštelė. Jis įsikūrusi prie buvusio Kalotės sąvartyno. Žaliosios atliekos iš gyventojų ten priimamos nemokamai. Informaciją apie aikštelės darbo laiką pasitikslinkite minėtoje svetainėje.

Beje, KRATC surinktas žaliąsias atliekas perdirba – supūdo ir pagamina kompostą, kurį pavasarį supakuoja ir dalina dovanų klaipėdiečiams, atvežantiems nereikalingus daiktus į didžiųjų atliekų aikšteles.

Atliekų vežėjas UAB „Ecoservice Klaipėda“ informuoja, kad šiemet įmonė įsigijo 300 vnt. naujų didmaišių (1 tonos talpos), kurie gali būti panaudojami žaliųjų atliekų tvarkymui.

Didmaišius galima užsisakyti paskambinus telefonu pardavimų vadovui Antanui Rukšai mob. 8 614 71 417 ir sutartu laiku atvykti pasiimti adresu Minijos g. 167. Žaliosiomis atliekomis pripildytus maišus būtina palikti prie komunalinių atliekų aikštelių, kur jie apvažiavimo būdu bus surenkami ne rečiau negu kartą per savaitę. Kitu atveju maišai nebus surenkami ir ištuštinami.


  2018-11-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt