Kaip tinkamai tvarkyti žaliąsias atliekas

Aplinkosauga
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-11-20

Kas dvokia konteineriuose? Kodėl jų neišplauna? Tai dažni klausimai Klaipėdos  atliekų tvarkytojams, į kuriuos atsakymas paprastas: nemalonius kvapus konteineriai skleidžia tuomet, kai juose pradeda pūti biologiškai skaidžios atliekos. Tai yra išmesti vaisiai, daržovės, lapai, gėlių ar žolės likučiai. Nors prie daugiabučių namų konteineriai išplaunami reguliariai, pūvančių atliekų kvapų problema kiemuose gyvuos tol, kol gyventojai nesistengs rūšiuoti žaliųjų atliekų – jų mesti į buitinių atliekų konteinerius nevalia.

Pasak ekologų, mūsų šiukšliadėžėse apie trečdalį išmetamų atliekų sudaro būtent biologiškai skaidžios atliekos. Tačiau termiškai neapdoroti sugedę vaisiai ar daržovės  bei kitos augalinės kilmės  atliekos turi būti rūšiuojamos ir tvarkomos atskirai. Klaipėdos miesto gyventojai tam turi net 4 galimybes.

Rudeninio sezono  žaliąsias atliekas – sugrėbtus lapus, pūvančius obuolius, daržoves, nurautas gėles ir pan. – gyventojai turėtų sudėti į maišus (pageidautina žalios spalvos) ir tvarkingai padėti prie komunalinių atliekų konteinerių šių atliekų išvežimo dieną. Žaliosios atliekos surenkamos apvažiavimo būdu kartą per savaitę. Biologiškai skaidžių atliekų surinkimo ir išvežimo grafikai skelbiami Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro  (KRATC ) svetainėje  arba juos sužinoti galima paskambinus nemokamu telefonu 8 800 13344.

Gyvenantys individualiuose namuose taip pat gali šias atliekas palikti prie konteinerių, arba kompostuoti savo valdose. KRATC yra išdalinęs klaipėdiečiams per  1500 nemokamų kompostinių, jos dalinamos ir šiemet. Mėgstantys užsiauginti savo daržovių, gėlių puikiai žino komposto naudą ir šį derlingą juodžemį pasigamina savadarbėse kompostinėse.

Susidarius didesniam žaliųjų atliekų kiekiui, pavyzdžiui, nugenėjus sode šakas, sugrėbus didžiulę krūvą lapų, jų išvežimui Klaipėdoje teikiama nemokamo konteinerio užsakymo paslauga. Paskambinus telefonu (8 46) 39 07 81 į sutartą vietą atliekų surinkėjai atgabens didžiulį konteinerį. Tačiau jį užsakęs asmuo turi pasirūpinti, kad čia būtų metamos tik žaliosios atliekos, nes pasitaiko atvejų, kai į tokius konteinerius sumetamos statybinės ar buities atliekos.

Sukaupus didelį kiekį žaliųjų atliekų ir galintiems jas išvežti savo transportu geriausia vieta yra Glaudėnų žaliųjų atliekų surinkimo aikštelė. Jis įsikūrusi prie buvusio Kalotės sąvartyno. Žaliosios atliekos iš gyventojų ten priimamos nemokamai. Informaciją apie aikštelės darbo laiką pasitikslinkite minėtoje svetainėje.

Beje, KRATC surinktas žaliąsias atliekas perdirba – supūdo ir pagamina kompostą, kurį pavasarį supakuoja ir dalina dovanų klaipėdiečiams, atvežantiems nereikalingus daiktus į didžiųjų atliekų aikšteles.

Atliekų vežėjas UAB „Ecoservice Klaipėda“ informuoja, kad šiemet įmonė įsigijo 300 vnt. naujų didmaišių (1 tonos talpos), kurie gali būti panaudojami žaliųjų atliekų tvarkymui.

Didmaišius galima užsisakyti paskambinus telefonu pardavimų vadovui Antanui Rukšai mob. 8 614 71 417 ir sutartu laiku atvykti pasiimti adresu Minijos g. 167. Žaliosiomis atliekomis pripildytus maišus būtina palikti prie komunalinių atliekų aikštelių, kur jie apvažiavimo būdu bus surenkami ne rečiau negu kartą per savaitę. Kitu atveju maišai nebus surenkami ir ištuštinami.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

Beveik pusė Palangoje surenkamų atliekų – šiltuoju metų laiku

Tendencijos rodo, jog vis daugiau žmonių elgiasi atsakingai ir rūšiuoja atliekas, jei tik turi tam galimybę. Visgi atostogaujant atliekomis neretai ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Aplinkosauga, Svarbu

Smarvė niekur nedingo, bet kaltų nerasta

Nors savaitės pradžioje socialiniuose tinkluose pietinėje miesto dalyje gyvenantys klaipėdiečiai vėl skundėsi padidėjusia smarve, į antradienį Aplinkos ministro Simono Gentvilo ...
2024-07-10
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Šalia Jūrų muziejaus - meninė instaliacija

Prie Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro išsirikiavo menininkės Agnės Kišonaitės instaliacijos „Choras“ herojai. Iš antrinių atliekų suformuotas ...
2024-07-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This