P0

Švietimas

Mokyklos gali pretenduoti į Gedimino pilies bokšto vėliavą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-20


Krašto apsaugos ministerija kviečia mokyklas teikti paraiškas ir pretenduoti į 2018 m. Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinę vėliavą, kuri bus iškilmingai nuleista ir įteikta mokyklai Vėliavos dieną – 2019 m. sausio 1-ąją Vilniuje, Katedros aikštėje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kasmet Vilniuje minint Lietuvos vėliavos dieną Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai prieš pakeldami naująją trispalvę nuleidžia visus metus bokšte plevėsavusią vėliavą. Pagal susiklosčiusią tradiciją senoji vėliava perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų.

Iniciatyva perduoti mokyklai saugoti Gedimino pilies bokšto Lietuvos trispalvę kilo 2005 metais, siekiant pagerbti ir paskatinti mokyklas, aktyviai dalyvaujančias ugdant vaikų ir jaunimo pilietiškumą, visuomeninį ir pilietinį aktyvumą, skatinant šalies istorijos, kultūros ir Lietuvos kariuomenės pažinimą. Iki 2005 m. vėliava būdavo perduodama saugoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.

Švietimo vidus

Krašto apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus 2017 m. parengė bendrus nuostatus, pagal kuriuos visos mokyklos, atitinkančios nuostatų kriterijus, turi galimybę dalyvauti atrankoje Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinei vėliavai gauti. Atrankoje negali dalyvauti tos mokyklos, kurios nuo 2005 metų jau yra gavusios Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinę vėliavą.

Paraiškas galima teikti iki šių metų gruodžio 1 d.


2018-11-20

Vienas komentaras apie “Mokyklos gali pretenduoti į Gedimino pilies bokšto vėliavą”

  1. Su susidėvėjusiomis vėliavomis elgiamasi įvairiai. Amerikiečių vėliavos protokolas liepia nebetinkamas naudoti vėliavas sunaikinti, geriausias būdas sudeginti. Tai reikia atlikti nepažeidžiant vėliavos orumo, galima giedant himną, galima ją palaidoti žemėje, galima ir kitaip sunaikinti. Brazilijoje, Urugvajuje susidėvėjusias vėliavas surenka kariškiai ir vėliavos dieną jas su ceremonijomis sudegina. Danai nebetinkamas, senas vėliavas degina ir kitaip sunaikina. Dauguma tautų mano, kad jei vėliava, tai ji turi būti tvarkinga, o jei pablukusi, tai jau ne vėliava. Negera ta lietuviška tradicija, metus kabėjusią vėliavą, dovanoti vaikams, jei nori dovanoti, lai dovanoja naujas vėliavas. Atskira šneka, tai kaklaryšiai, kepurės ir kitos rūbų dalys su vėliava ar jos spalvų. Tai tam tikra nepagarba, per sporto važybas gal, bet kai miesto meras oficialiuose renginiuose per vasario 16 pasirodo su trispalviu šaliku, negerai, nesvarbu, kad kažkada taip elgėsi prezidentė. Dabar ji į atlapą įsisega vėliavos spalvų kaspinėlį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt