P0

Miestas, Svarbu

Klaipėda tapo Europos jaunimo sostine (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-21


Trečiadienio vakarą Novi Sade (Serbijoje) vykusios ceremonijos metu buvo paskelbta, kad Klaipėda tampa Europos jaunimo sostine 2021.

Dėl šio titulo Klaipėda kovo jau antrus metus iš eilės. Pernai ji nusileido Prancūzijos miestui Amjenui (teigta, kad klaipėdiečių paraiška liko antra). Šiemetiniai finalininkai dar buvo Kišiniovas (Moldova), Nikosija (Kipras) ir Varaždinas (Kroatija).

Tiesioginės transliacijos metu Klaipėdą pristačiusi jos paraiškos rengėja, VšĮ „Amicus certus“ direktorė Greta Tautavičiūtė teigė, kad Lietuvos uostamiestis yra labiau nei pasirengęs tokiam iššūkiui.

“Turime super komandą, kurią sudaro #chooseklaipeda ambasadoriai”, – sakė ji, akcentavusi, kad būtent jaunimas yra ta jėga, kuri gali užtikrinti pokyčius mieste.

“Sveikinu visus, tai visų mūsų pergalė!!! Tai fantastiškiausias jaunimas ne tik Europoje, bet pasaulyje!!!”, – savo “Facebook” paskyroje paaiškėjus rinkimų rezultatams parašė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Europos jaunimo sostinės programos įgyvendinimui numatyta skirti 5,6 mln. eurų. 

„Be galo džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Europa išgirdo mūsų kvietimą rinktis Klaipėdą – #chooseklaipeda. Klaipėdos pergalė – tai istorinis įvykis ne tik Lietuvai, bet ir Europos jaunimo sostinių istorijai, nes dar nė viena Šiaurės, Baltijos jūros regiono, Skandinavijos šalis lig šiol nebuvo tapusi Europos jaunimo sostine“, – išplatintame pranešime cituojama Aistė Andruškevičiūtė, Klaipėdos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė.

Klaipėdos siekį tapti Europos jaunimo sostine palaikė apie 30 jaunimo ir su jaunimu dirbančių vietos, regiono bei nacionalinių organizacijų. Paramą išreiškė ir daugiau nei 100 miestų vienijančios Baltijos miestų sąjungos (UBC) jaunimo komisija, Baltijos jūros valstybių subregioninio bendradarbiavimo (BSSSC) jaunimo taryba bei Euregiono „Baltija“ (ERB) jaunimo taryba.

„2021-aisiais Klaipėdoje susitiks ne tik „Tall ships“ burlaiviai, bet ir išvysime tiek jaunimo, kiek Klaipėdoje veikiausiai dar nėra buvę. Siekdami Europos jaunimo sostinės vardo dirbome ypatingai susitelkę, o dabar, įgyvendindami šią idėją, turime parodyti dar didesnį sutelktumą ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai“, – šiame pranešime cituojamas ir V. Grubliauskas.

Nors titulas miestui suteikiamas vieneriems metams, pasirengimo, projektų rengimo, iniciatyvų ir tarptautinio bendradarbiavimo vystymas apima penkerių metų laikotarpį. Teigiama, kad Klaipėda per kelerius metus įgyvendins kompleksinę, iš 9 skirtingų platformų sudarytą programą, kurios pagrindinis tikslas – atskleisti jaunimo potencialą ir tapti jaunimui draugiškiausiu, atviru, bendradarbiaujančiu miestu Baltijos jūros regione.

Programa sudaryta pagal jaunimo identifikuotus iššūkius ir bus vystoma trimis kryptimis.

„Veik“ – skirta įtraukti jaunimą į jaunimui aktualių klausimų sprendimą, skatinti domėtis politika, ugdyti jaunimo kompetencijas, organizuoti pilietines iniciatyvas, užsiimti savanoriška veikla, stiprinti jaunimo politiką.

„Kurk“ orientuota į Klaipėdos jaunimo verslumo, kūrybiškumo išlaisvinimo, inovacijų kūrimo skatinimą. Programos kryptis

„Atskleisk“ skirta kurti ir pritaikyti jaunimui atvirą infrastruktūrą mieste, ugdyti visiems atvirą ir sąmoningą visuomenę, formuoti saugią terpę bręsti visiems, vykdyti švietimą lyčių lygybės klausimais.

Programoje numatyta 400 renginių, 200 gebėjimams tobulinti skirtų veiklų, daugiau nei 70 tarptautinių ir nacionalinių partnerių, 1 000 savanorių, pusė milijono svečių, kardinalios permainos jaunimo politikos srityje.

„Mums kartu su miesto meru ginant paraišką Briuselyje vertinimo komisija prisipažino, kad juos sužavėjo klaipėdiečių paraiškos atvirumas. Mes atlikome namų darbus, kartu su jaunimu atvirai įvardijome didžiausius iššūkius ir parengėme programą, padėsiančią juos įveikti“, – cituojama Greta Tautavičiūtė.


2018-11-21

2 komentarai “Klaipėda tapo Europos jaunimo sostine”

  1. Taip, Europoje ir pasaulyje, bet ne Klaipėdoje. Klaipėdoje bus tik lėšų įsisavinimo įgyvendinimo programa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt