P0

Kultūra

Klaipėdoje ir Kretingoje – „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatų šokio spektaklis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-21


Lapkričio 22 d. Kretingos kultūros centre, o lapkričio 30 d. uostamiestyje, Kultūros fabrike, bus pristatytas Šeiko šokio teatro spektaklis „Aside“, kurio kūrėjai ir atlikėjai – Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Niels Claes – 2017 metais buvo apdovanoti „Auksiniu scenos kryžiumi“ „Metų šokėjo“ kategorijoje ir nominuoti kaip „Metų choreografai“.

„Aside“ yra pirmas jaunų menininkų bendras kūrybinis darbas, iškart įvertintas aukščiausiu šalies teatro apdovanojimu.

Anot pranešimo, spektaklyje kalbama apie siekį atrasti, pažinti ir priimti save, bei šią kelionę lydinčią baimę būti atstumtu.

„Esame linkę pamiršti, jog kiekviena istorija – daugiabriaunė ir nėra vieno teisingo kelio ar atsakymo. „Kitokiems“ žmonėms dažnai nesuteikiame galimybės būti suprastiems. Nesvarbu, ar kalbame apie odos spalvą, seksualinę orientaciją, negalią, lyčių skirtumus ar kilmės vietą – visi norime rasti savo vietą visuomenėje”, – teigia spektaklio kūrėjai.

„Kas labiausiai pakeri spektaklyje, tai dviejų žmonių vienas kito jutimas ir pasitikėjimas, švelnumas ir girdėjimas. Šios savybės šiais laikais retos scenoje, jas pamačius natūraliai perteiktas, apstulbsti“, – įspūdžiais po premjeros dalinasi rašytoja, kultūros apžvalgininkė Sondra Simana.

Spektaklyje skamba šiuolaikinė elektroninė muzika, kurią sudėliojo kylantis Lietuvos muzikos kūrėjas Andrius Stakelė, o atlikėjų kostiumus kūrė latvių aukštosios gatvės mados prekės ženklas, sparčiai populiarėjantis Baltijos šalyse ir pasaulyje – „One Wolf“.


  2018-11-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt