P0

Politika

Liberalai reitinguoja savo kandidatus į Europos Parlamentą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-29


Liberalų sąjūdis pradeda savo žingsnius Europos Parlamento rinkimuose.

Pranešama, kad pirmą kartą partijos istorijoje vyks visuotinis pretendentų, norinčių tapti kandidatais Europos Parlamento rinkimuose, sąrašo reitingavimas. Partijos nariai jau nuo šiandien iki ateinančio trečiadienio vakaro gali balsuoti už savo favoritus. Visą kandidatų su prisistatymais sąrašas – čia.

Tarp kandidatų tapti Europos Parlamento nariais yra iš trys iš Klaipėdos regiono: klaipėdietis, partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas, atstovė iš Klaipėdos rajono Audronė Balnionienė bei neringiškis Andrius Bagdonas, kandidatuojantis ir į Neringos merus.

„Liberalai reikalingi ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai. Stebėdami Vengrijos įvykius, Lenkijos politinį gyvenimą, skaudžius pastaruosius įvykius Ukrainoje turime dar garsiau kalbėti visiems Bendrijos piliečiams aktualiais klausimais. Turime solidų pretendentų sąrašą, suteikiame galimybę kiekvienam partijos nariui išreikšti savo valią ir išrinkti tuos, kurie, jų manymu, liberalizmui atstovautų solidžiausiai“, – pranešime spaudai cituojamas partijos pirmininkas E. Gentvilas.

Tokio tipo pretendentų sąrašo reitingavimas Europos Parlamento rinkimams – kuomet balsuoti galės visi partijos nariai – vyks pirmą kartą. Anksčiau Europos Parlamento rinkimų kandidatai buvo reitinguojami partijos Tarybos narių.

Šįkart kiekvienas balsuojantis žmogus galės pasirinkti penkis norimus pretendentus, o susumuoti taškai perstumdys sąrašą iš abėcėlinio į reitinguotą.

Pasibaigus balsavimui liberalų kandidatų į Europos Parlamentą sąraše liks išreitinguoti 22 žmonės, o dabar pretenduojančiųjų tapti kandidatais yra 25. Tarp pretendentų yra dalis Seimo frakcijos narių, dalis partijos Valdybos narių, dalis naujai atkurto sostinės skyriaus atstovų, taip pat ir jokių pareigų partijoje neužimantys nariai.

Europos Parlamento rinkimuose su Liberalų sąjūdžio sąrašu siekia dalyvauti ir dvi nepartinės pretendentės – Vytauto Didžiojo universiteto profesorė ir Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto pirmininkė Dalia Leinartė ir daugkartinė Lietuvos, Europos ir pasaulio plaukimo čempionė Birutė Užkuraitytė-Statkevičienė.

Rinkėjai Lietuvoje Europos Parlamento rinkimuose dalyvavo tris kartus. Kiekvienuose rinkimuose liberalai laimėdavo po vieną arba du mandatus.


  2018-11-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt