P0

Fotoreportažai, Miestas

Surengė mitingą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-29


Melnragės, Miško kvartalo ir Eglės seniūnaitijos bendruomenės ketvirtadienio rytą prieš miesto Tarybos posėdį, kuriame bus svarstoma naujo miesto bendrojo plano koncepcija, Liepų gatvėje surengė mitingą “Kova dėl miesto ateities!”

Martyno Vainoriaus nuotr.

“Savivaldybės taryba nori priimti sunaikinantį miestą sprendimą, leidžiantį uostą plėsti maksimaliai. Mums, miestiečiams, tenka girdėti, neturite „didelių“ pinigų, struktūros, todėl privalėsite gyventi tokioje Klaipėdoje, kokios nori Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Girdimas yra tik jų balsas žiniasklaidoje, susitikimuose ir renginiuose apie neabejotiną šio projekto naudą valstybei ir miestui. Tačiau miestiečių, bendruomenių atstovų, verslininkų, specialistų nuomonė, kad maksimali uosto plėtra, kokią planuoja uostas, sukels neigiamas, grėsmingas, ilgalaikes pasekmės jūros ir marių krantams, paplūdimiams, didėjančiai miesto taršai, socialinei aplinkai, miesto raidai yra negirdima. Todėl renkamės pasakyti, kad tokia uosto plėtra nėra gėris nei miestui, nei Lietuvai”, – teigia mitingo, į kurį susirinko apie keturios dešimtys žmonių, organizatoriai.

Anot šių bendruomenių, Vyriausybė, pasirinkusi išorinio uosto statybai Klaipėdą, o ne Būtingę, skaičiavo tik ekonominę naudą. O žmonų interesai ir jų sveikata esą liko beverčiai, esą buvo pažeisti teisės aktų reikalavimai, numatantys, kad rengiant teritorijų planus būtų užtikrinta žmonių gerbūvis, aplinkos apsauga, žmonių sveikata.

“Mes už modernų uostą, bet ne už karo zoną, kurią mums siūlo Lietuvos vyriausybė, Susisiekimo ministerija”, – teigia bendruomenių atstovai.


  2018-11-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt