Švietimas

Vaikams apie neįgalumo supratimą – kitaip

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-29


Šiemet lapkričio 30-oji – Žmonių su negalia supratimo diena – subūrė į vieną komandą mokslo, verslo ir praktikos centrus.

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros mokslininkai ir VšĮ „Vaiko raida“ specialistai nusprendė surengti žmonių su negalia supratimo dieną kitaip, nei įprasta.

Nustatyta, jog delfinų terapija palengvina kai kuriuos vaikų negalavimus. Palmiros Mart nuotr.

Šios idėjos iniciatorė, prof. dr. Daiva Mockevičienė sako, kad renginys yra skirtas pirmiausia priešmokyklinių grupių darželinukams.

“Siekiame pristatyti negalią per pojūčius, – sako profesorė. – Vaikai galės apsilankyti Klaipėdos universitete, „Studlende“ įrengtose šešiose laboratorijose, kuriose patirs, kaip veikia mūsų sensorikos sistema, rega, klausa, motorika”.

Vietų nebeliko tą pačią dieną, vos išplatinus informaciją apie planuojamą renginį. Laboratorijose apsilankys uostamiesčio lopšelių-darželių „Volungėlė“, “Inkarėlis”, “Puriena”, “Radastėlė” “Bitutė”, Klaipėdos “Varpelio” mokyklos – darželio auklėtiniai bei juos lydintys pedagogai.

Delfinų terapijos centro vedėjos dr. Brigitos Kreivinienės teigimu, akivaizdu, kad poreikis tokiems renginiams yra didelis, todėl planuojama ateityje organizuoti jų daugiau.

“Tokios iniciatyvos yra labai svarbios tolerancijos ugdymui, – sako B. Kreivinienė. – Norime parodyti, kad negalia nėra kliūtis draugauti. Dažniausiai žmogaus su negalia bijoma dėl nežinojimo ar nesupratimo. Vaikams renginys ne tik suteiks labai daug žinių apie negalią jiems suprantamu būdu – per patirtį, bet ir paskatins suprasti kitokį”.

Renginio organizatoriai džiaugiasi, jog prie jų prisijungė socialiniai partneriai Klaipėdos Litorinos mokykla, Klaipėdos regos ugdymo centras, renginį globoja Klaipėdos moterų Rotary klubas „Aditė“, remia viešbutis „Amberton“.

VšĮ „Vaiko raida“ vadovė Kristina Mockevičienė akcentuoja, kad pagaliau keičiasi požiūris į socialinę atskirtį patiriančius asmenis.


“Tai jau antras renginys šią savaitę, kuomet neįgaliųjų supratimo diena minima visuomenei išreiškiant jiems palaikymą ir supratimą, – sako K. Mockevičienė. – Ne tik neįgalieji renkasi į minėjimą, tačiau ir mes, save laikantys sveikaisiais, garsiai pareiškiame, kad norime ir galime priimti kiekvieną tokį, koks jis yra”.

Renginys vyks nuo 10 iki 12 val.


2018-11-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt