Švietimas

NMA matematikos olimpiadoje puikiai pasirodė ir klaipėdiečiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-02


Pirmąją žiemos dieną daugiau kaip penki šimtai mokinių iš visos Lietuvos susitiko Kaune, kad išsiaiškintų, kurie iš jų matematines mįsles gvildena geriausiai. Į Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) renginį atvykę 5-8 klasių mokiniai nustebino: ketvirtokai pranoko vyresnius „tiksliukus“, o vienam dalyviui pavyko surinkti didžiausią galimą taškų skaičių. Puikiai pasirodė  ir jaunieji talentai iš Klaipėdos – šeštokas Tomas Žičkus iš Sendvario gimnazijos pralenkė visus bendraamžius.

„Šį kartą dalyvių skaičiaus rekordo nepagerinome, tačiau pusė tūkstančio moksleivių iš įvairių šalies mokyklų rodo, kad matematika yra svarbus mokslas. Vis jaunesni vaikai supranta, kad matematinės žinios gerina loginius ir mąstymo gebėjimus, kurie praverčia mokantis kitų dalykų. Tai, kad fundamentaliųjų mokslų prasmę supranta ir vis daugiau tėvelių, nuteikia optimistiškai“, – pranešime spaudai cituojamas NMA direktorius Leonas Narkevičius.

Šių metų matematikos olimpiadoje didžiausią galimą taškų skaičių (25) surinko progimnazijos MAGIS aštuntokė Danielė Ramanauskaitė.

„Rezultatai rodo tam tikrus dėsningumus, kad gabiausi vaikai, kurie nuo mažų dienų gilinasi į vis naujų iššūkių keliančią matematiką ir nuolat aktyviai dalyvauja konkursuose, galiausiai pasiekia geriausių rezultatų. Kadaise lyderiavę ketvirtokai ar penktokai puikiai pasirodo ir spręsdami sudėtingesnius, vyresniems skirtus uždavinius. Žinoma, kartais pasitaiko ir malonių staigmenų, kai pirmas vietas nuskina nauji, debiutuojantys dalyviai“, – teigia daugybę metų su gabiais mokiniais dirbantis matematikas L. Narkevičius.

Šeštokų grupėje daugiausia taškų surinko Klaipėdos Sendvario progimnazijos mokinys Tomas Žičkus ir Ugnė Stepanauskaitė iš progimnazijos MAGIS. Nuo aštuntokės Danielės Ramanauskaitęs, surinkusios maksimalų taškų skaičių Tomas Žadvydas iš Klaipėdos licėjaus atsiliko tik dviem taškais. Tiek pat jų surinko Jurgita Skersytė (Progimnazija MAGIS) ir Kasparas Savickis (Vilniaus Jėzuitų gimnazija).

UŽDAVINYS

Vienas iš uždavinių, kurį sprendė šeštosios NMA matematikos olimpiados šeštokai:

Ant laido tupi 1000 varnų. Kiekvienos minutės pabaigoje kas trečia varna (trečia, šešta, devinta ir t. t.) nuskrenda. a) Jei iš pradžių varnas sunumeruotume, tai kurios varnos niekados nenuskris? b) Kiek minučių praeis iki to momento, kai varnos nuo laido nustos skristi?


2018-12-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt