P0

Miestas

Ar pastebime ir sudrausminame smurtautojus?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-03


Policija praneša, kad pirmadienį  Klaipėdos apskrities Prevencijos skyriaus pareigūnai kartu su „Taško“ teatro aktoriais Klaipėdos mieste vykdė socialinę akciją, skirtą atkreipti dėmesį į smurtą patiriančias moteris bei užfiksuoti praeivių reakcijas į šį reiškinį. 

Aktorių poros centrinėse miesto gatvėse vaidino kivirčą, kurio metu vyras neva smurtauja prieš moterį.

Smurtą inscenizavo “Taško” aktoriai. Policijos nuotr.

Apgailestaujama, jog tik apie pusę pro šalį ėjusių praeivių vienaip ar kitaip – žodžiu ar veiksmu – bandė tramdyti smurtautojus.

“Deja, neretas tiesiog praeidavo pro šalį ar išvis apsimesdavo nematąs stumdomos ir keikiamos moters”, –  teigiama policijos pranešime spaudai. 

Tačiau pasitaikė ir itin pilietiškų žmonių – pirmajai aktorių porai vaidinant kivirčą Tiltų g. greta paminklo Arka, bemat atsirado visas būrys užtarėjų, stojo netgi pro šalį važiavę automobiliai, kurių vairuotojai šoko “skriaudžiamai” moteriai į pagalbą.

Teigiama, jog neabejingų žmonių netrūko ir Taikos prospekte: greta autobusų stotelės „mušamą“ moterį ginti stojo ir senyvo amžiaus moterys, ir jaunutė mergina, drąsiai pareiškusi, ką galvoja apie tokį „smurtautojo“ elgesį.

Pasak Prevencijos skyriaus viršininko Gintauto Pocevičiaus, šiemet per 10 mėnesių vien Klaipėdos mieste buvo užregistruota 260 pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, dalis šių pranešimų nepasitvirtino, bet skaičius vis tiek didelis – “net viena skriaudžiama moteris yra per daug”, sako pareigūnas.

“Iš tiesų pareigūnai visuomet skatina piliečius, pastebėjusius bet kokias smurto apraiškas, nesvarbu, prieš moteris, vyrus, vaikus ar gyvūnus – nedelsiant skambinti 112. Neretai aukos pačios nedrįsta kreiptis pagalbos, tad Jūsų skambutis gali išgelbėti kitą žmogų nuo skaudžių pasekmių“, –  cituojamas G. Pocevičius.

Tuo tarpu vienas iš „smurtautoją“ vaidinusių jaunų aktorių teigė, kad nėra svarbu, ar smurtaujama prieš moterį, ar prieš vyrą – smurtas apskritai yra žemiausia emocijos forma, reikia rasti kitų būdų išsakyti savo pyktį.

“Niekam nieko nevalia mušti”, – teigė aktorius Gytis.

Miesto straipsnių vidus

Pranešama, jog socialinės akcijos „16 dienų prieš smurtą prieš moteris“ tikslas buvo atkreipti visų piliečių dėmesį į šį dar labai paplitusį ir neretai toleruojamą reiškinį mūsų visuomenėje.


  2018-12-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt