P0

Fotoreportažai, Kriminalai ir nelaimės

Piliavietėje rastas sprogmuo (1)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-12-03


Pirmadienį, apie 14 valandą, vykdant archeologų prižiūrimus kasimo darbus Klaipėdos piliavietėje, būsimos Priešpilio gatvės vietoje, apie 2 metrų gilyje ekskavatorius atkasė nemenką sprogmenį.

Gana giliai žemėje gulėjo rusiškas 203 mm artilerijos sviedinys. Viktorijos Ziabrevos nuotr.

Šioje vietoje kasimo darbus prižiūrinti archeologė Viktorija Ziabreva pasakojo, kad sprogmuo iškrito iš iškastos tranšėjos šono. Tai pamačius darbai iš karto buvo sustabdyti ir iškviestos spec. tarnybos.

Pasak archeologės, šioje vietoje yra buvęs pilies griovys, užpiltas po I pasaulinio karo.

Anot Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo kuopos specialistų, tai rusiškas 203 mm artilerijos sviedinys. Tokie buvo naudojami ir  I, ir II pasaulinio karo metais, tad iš pirminės apžiūros buvo sunku įvardinti, kuriam laikotarpiui priskirtinas šis radinys. Jame buvo tik sprogstamoji medžiaga, be sprogdiklio, jis nešautas per vamzdį. Išminuotojų teigimu, kiekviena sprogstama medžiaga, paveikta atitinkamų sąlygų, gali sprogti, tačiau šio artilerijos sviedinio pavojingumo kategorija leido jį transportuoti.

Kadangi sprogmuo svėrė nemažai, jį iš duobės su kaušu iškėlė ekskavatorius. O nuo žemės su neštuvais jau patys išminuotojai sviedinį įsikėlė į savo mašiną.

Po 15.15 val. sprogmuo, lydint papildomam policijos ekipažui, greitosios pagalbos brigadai ir gaisrininkams buvo išgabentas sunaikinti į Kairiuose esantį Povilo Plechavičiaus poligoną.

Priešpilio gatvė pakeis dabartinį įvažiavimo kelią į Kruizinių laivų terminalą, kad ateityje būtų galima atkurti du sunaikintus pietinius pilies bastionus.

2010 m. mokslininkai atlikdami tyrimus nustatė iki tol neaiškų pietinių bastionų kontūrą. Tada paaiškėjo, jog vadinamoji tvirtovės „žvaigždė“ nusidriekia ir į Vakarų Baltijos laivų statyklos teritoriją, dėl to visuomenės poreikiams buvo paimta ir keletas jos sandėlių, kurie artimiausiu metu turėtų būti nugriauti.

Pernai vykdydama savo įsipareigojimus atlaisvinti piliavietės teritoriją sovietinius gamybinius pastatus griovė AB „Klaipėdos laivų remontas“.

Martyno Vainoriaus nuotr.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2018-12-03

Vienas komentaras apie “Piliavietėje rastas sprogmuo”

  1. Gal kas zino, kodel sustojo griovimo darbai ir kada jie bus atnaujinti? Jau pora menesiu stovi tas pusiau nugriautas angaras, nors pries tai viskas vyko labai sparciai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt