P0

Verslas

Iš apsaugininko – į gamybos vadovus (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-04


Šiuolaikiniam darbuotojui nebepakanka pasiūlyti gero atlyginimo ir puikių darbo sąlygų, jam taip pat svarbūs santykiai su darbdaviu, darbovietės emocinis klimatas, kultūra ir puoselėjamos įmonės vertybės, tikina Klaipėdos įsikūrusios Vakarų medienos grupės (VMG), kurios įmonėse dirba daugiau nei 3700 darbuotojų, atstovai.

Bendrovės pranešime spaudai dalinamasi ir įdomia karjeros istorija – Sergejus Mikelevičius per šešerius metus iš apsaugos darbuotojo pareigų pakilo iki VMG medžio drožlių plokščių gamybos vadovo naujojoje Akmenės gamykloje.

Vakarų medienos grupės veikia Lietuvoje ir Baltarusijoje.
Vienija bendrumas ir vertybės

VMG personalo direktorė Indra Jankauskė tikina, kad šiandien darbuotojams kaip niekad svarbu jaustis įmonės bendruomenės dalimi, jie nori įsitraukti ir dalyvauti bendrose veiklose ir būti atsakingi už įmonėje vykstančius procesus, o bendrumo ir kiekvieno darbuotojo svarbą organizacijoje padeda užtikrinti įmonės viduje sukurtos tradicijos ir vertybės.

„Darbuotojai labai vertina įvairias įmonės šventes ir renginius, kai gimsta draugiškas ryšys, vėliau padedantis kurti gerą mikroklimatą ir kultūrą darbinėje įmonės aplinkoje. Jie labiausiai laukia sporto švenčių, vasaros sezono uždarymo ar metų pabaigos renginių, kai yra apdovanojami puikiai dirbę įmonės darbuotojai. Taip pat jaučiamas visų įsitraukimas į mūsų remiamas socialines medelių sodinimo ir inkilų kėlimo akcijas. Sutampančios įmonės ir joje dirbančių žmonių vertybės dar labiau sustiprina bendruomeniškumo jausmą“, – pranešime spaudai cituojama personalo direktorė.

O VMG vyriausioji technologė Kristina Naimavičienė kaip svarbią bendruomenės puoselėjimo priemonę įvardija komandiniam darbui ir idėjų generavimui skatinti skirtus metodus, taikomus įmonės viduje.

„Mums svarbu, kad kiekvienas darbuotojas dalintųsi savo idėjomis, kaip galėtume pagerinti įmonėje veikiančius procesus, tad tam naudojame „Lean“ ir „Kaizen“ metodus. Juos taikydami stengiamės organizacijoje formuoti požiūrį, kad teikdamas idėjas darbuotojas pasilengvina kasdienį darbą ir kuria vertę įmonei. Visi darbuotojai žino šiuos metodus, tad per susirinkimus gali teikti savo pasiūlymus, kaip didinti procesų ir darbo vietos produktyvumą, gerinti saugą ir kokybę. Tai ne tik naudinga įmonei, bet ir sutelkia kolektyvą, leidžia kiekvienam prisidėti prie organizacijos vystymosi“, – pasakoja K. Naimavičienė.

Darbdavį renkasi pagal karjeros galimybes

Savirealizacija, galimybės darbovietėje įgyvendinti turimas idėjas, siekti karjeros ir ugdyti savo gebėjimus, emocinis klimatas, žinojimas, kad darbe bus jaučiamasi gerai. Būtent šiuos aspektus kaip geriausias darbuotojo motyvavimo priemones įvardija ir per šešerius metus iš apsaugos darbuotojo pareigų VMG medžio drožlių plokščių gamybos vadovu naujojoje Akmenės gamykloje tapęs Sergejus Mikelevičius.

Jo teigimu, įmonės puoselėjamos vertybės, darbdavio dėmesys darbuotojui, kuriama atmosfera ir atviros karjeros galimybės paskatino imtis permainų ir pasirinkti patrauklesnę darbovietę.

Sergejus Mikelevičius

„Buvusioje darbovietėje, kuri teikė paslaugas „Klaipėdos medienai“, ėjau apsaugos darbuotojo pareigas. Turėjau galimybę iš arti stebėti, kaip vystosi baldų gamybos kompanija, kokie procesai vyksta jos viduje ir kaip tarpusavyje bendrauja kolektyvas. Mane žavėjo įmonės kultūra, požiūris į darbuotoją ir vertybės, kurios sutapo su manosiomis. Tai paskatino domėtis karjeros galimybėmis įmonėje, kurioje dirbau“, – teigia S. Mikelevičius.

Atsižvelgiama ir į „minkštuosius“ įgūdžius

Pakitusi darbo rinka keičia ir darbdavių organizuojamas darbuotojų atrankas. Pasak personalo direktorės I. Jankauskės, ieškant potencialų darbuotojų atsižvelgiama ne tik į išsilavinimą, bet ir į asmenines savybes.

„Visuomet atsižvelgiame ne tik į potencialaus darbuotojo įgytą kvalifikaciją, bet ir jo asmeninę motyvaciją, norą mokytis, tobulėti, gebėjimą dirbti tiek savarankiškai, tiek komandoje“, – tikina ji.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

I. Jankauskė taip pat priduria, kad norint pastebėti gabius darbuotojus, įmonei svarbu ugdyti ir sėkmingus vadovus.

„Vienas svarbiausių personalo valdymo tikslų yra ugdyti tokius vadovus, kurie skatintų didesnį darbuotojų įsitraukimą, lojalumą, pasitenkinimą darbu ir įsipareigojimą, taip didinant organizacijos rezultatus ir konkurencingumą. Jų pagalba mokome ir auginame specialistus, galinčius ateityje užimti vadovaujančias pozicijas“, – teigia personalo direktorė.

“Vadinamieji minkštieji įgūdžiai tapo verslo varomąja jėga, tad svarbu ne tik identifikuoti naudingus darbuotojų įgūdžius, bet ir toliau juos ugdyti, nes tai turi didelę reikšmę įmonės sėkmei“, – teigia VMG vykdantysis direktorius Mindaugas Kozinecas.


  2018-12-04

  2 komentarai “Iš apsaugininko – į gamybos vadovus”

  1. AvatarGitana (IP: 78.61.86.38)

   Labai norėčiau dirbti tokioje įmonėje

  2. AvatarXxx (IP: 85.232.128.59)

   Visada reik duoti galimybes dirbti jauniems specialistams. Labai gerai kaip gamykla investuoja i darbuotojus ir pati juos paruosia. Medienos gamykla yra pavizdys kitoms imonems.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt