P0

Kultūra

Kviečia megzti tinklą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-04


Klaipėdos etnokultūros centras klaipėdiečius ir miesto svečiai kviečia užeiti ir į Meno kiemo dirbtuves, kur gruodžio 4, 5, 7, 11, 12, 14 d. 16-19 val. vyks akcija „Numezgiau tinklą“.

Tinklo nėrimo ar mezgimo amatas – vienas iš seniausių amatų. Iš liepų karnų pinti tinklai atrasti dar akmens amžiaus žvejų stovyklose, vėliau juos nėrė iš kanapinių, lininių siūlų megztuve ir balanėle rišant ir mazgeliais tvirtinant kvadratines arba rombines kilpeles. Tinklus senieji krašto gyventojai naudojo kaip žūklės ir medžioklės priemonę.

Nuo XX a. smulkesnėmis akimis nertas lininis ar medvilninis tinklelis tapo ir dekoratyviniu rankdarbiu, naudotas buičiai pagražinti – užuolaidoms, staltiesėms gaminti.

Akcijos „Numezgiau tinklą“ metu kiekvienas norintis gali išbandyti tinklo nėrimo amatą, bent kelias kilpas išnerdamas bendrame tinkle.


  2018-12-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt