P0

Kultūra

„BaRock“ su Baltijos gitarų kvartetu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-10


Šventinės klasikos festivalyje „Salve Musica“ – žaisminga programa, įtraukianti klausytojus į kelionę nuo baroko iki roko: Baltijos gitarų kvartetas kartu su saksofonininku Remigijumi Rančiu ir kontrabosininku Vyčiu Nivinsku paruošė ypatingą meniu mėgstantiems įvairią muziką – tiek Antonio Vivaldi šedevrus, tiek ir grupės „Metallica“ hitus.

Koncertas „BaRock“ vyks gruodžio 11 dieną, antradienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Baltijos gitarų kvartetas jaunų ir talentingų klasikinės gitaros atlikėjų iniciatyva susibūrė 2004 metais. Kolektyvas užsienyje pristatomas kaip lyderiaujantis gitarų ansamblis Baltijos šalyse. Gitaristų koncertų sąraše – daugiau nei 20 pasaulio šalių – tai Japonija, Rusija, Kinija, Austrija, Danija bei prestižinių koncertų salių – garsioji Berlyno filharmonija, Varšuvos Karalių rūmai, Londono „Southbank center“. Kvarteto nariai – įvairių konkursų laureatai, aktyvūs solistai, jų muzikavimas jautrus, spalvingas ir subtilus, tačiau nepretenzingas.

Zigmas Čepulėnas yra Lietuvos klasikinės gitaros festivalių bei konkursų laureatas, taip pat domisi flamenko gitara ir kultūra. Gitaristas intensyviai plečia klasikinės gitaros kvartetų koncertinį repertuarą, aranžuodamas tiek simfoninės, tiek roko muzikos kūrinius.

Sergejus Krinicinas – gitaros klasės Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje įkūrėjas. Neretai Sergejų galima pamatyti scenoje su žymiais šalies atlikėjais – dainininke Judita Leitaite, su kuria atlikėjas yra išleidęs rusų romansų kompaktinę plokštelę, ir smuikininku Vilhelmu Čepinskiu, su kuriuo sudaro aktyviai koncertuojantį „Džentelmenų duetą“.

Saulius S. Lipčius yra jau ketvirtos kartos muzikantas savo šeimoje. Jis skambina ne tik klasikine gitara, bet ir unikalia liutnia Liuto forte. Gitaristas aktyviai koncertuoja kartu su kitais atlikėjais bei aktoriais.

Chrisas Ruebensas – puikiai lietuviškai kalbantis belgas, jaunystėje grojęs ir variniais pučiamaisiais. Muzikas grojo ir dainavo keliose bliuzo, roko, pop ir disko grupėse. Jį taip pat domina įvairios muzikos ir teatro kombinacijos. Nuo 2008 m., sulaukęs pasiūlymo tapti Baltijos gitarų kvarteto nariu, gitaristas gyvena Vilniuje.

Kultūros straipsnių vidus

Šįkart kartu su gitaromis skambės ir kontrabosas bei saksofonas. Niujorko džiazo klubus išmaišęs kontrabosininkas V. Nivinskas – vienas ryškiausių Lietuvos džiazmenų, pasižymintis muzikinio mąstymo brandumu, garso sodrumu bei ekspresyvumu, aktyvia ir ryškia artikuliacija bei lanksčiomis melodinių linijų kantilenomis. O universalaus muziko reputaciją pelnęs saksofonininkas R. Rančys – sparčiai progresuojantis jaunas džiazo kūrėjas, valdantis saksofonus, klavišinius ir fleitą, komponuojantis ir aranžuojantis.

Šalia gitaristo ir kompozitoriaus Ch. Ruebenso kompozicijų, koncerte skambės ir Antonio Vivaldi koncertų ciklo „Metų laikai“ „Žiemos“ dalies epizodai, ir roko klasika – grupės „Metallica“ kūriniai. Eidami nuo baroko link roko talentingi atlikėjai nepraleis ir pasaulio muzikos – flamenko, balkanų stiliaus kūrinių, Mileso Daviso džiazo melodijų.


  2018-12-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt