P0

Fotoreportažai, Kultūra

Operos vaikams premjeroje – anšlagas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-10


Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras sekmadienį Žvejų rūmuose pristatė „Bulvinės pasakos“ ir „Makaronų operos“ tęsinį – „Žvaigždžių operą“. Vertinant publikos susižavėjimo šūksniais, premjerai lemta patirti šlovingą „žvaigždės“ gyvenimą.

Bilietai į pirmuosius premjerinius spektaklius buvo parduoti iš anksto, o pavėlavę gerbėjai beviltiškai šturmavo bilietų kasas. Pirmąjį „Žvaigždžių operos“ skrydį stebėjo ir žavėjosi kompozitorius Antanas Kučinskas su šeima, žurnalistai, garbūs klaipėdiečiai ir daugybė mažųjų operos gerbėjų.

„Man „Žvaigždžių opera“ – labiausiai pavykusi operų trilogijos dalis, kurioje tobulai dera dramaturgija, muzika ir režisūrinis-sceninis sprendimas. Kaip pasakytų Pelės iš operos: “gera, kai burokas ir kosmosas dera”, – sakė A. Kučinskas.

„Ši opera – neeilinis scenos įvykis, nes kartu su ja Lietuvos muzikos ir teatro istorijon bus įrašyta pirmoji nacionalinė vaikams skirtų operų trilogija“, –  kalbėjo Klaipėdos muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Premjeros režisierius – Ramūnas Kaubrys, muzikos vadovas – teatro vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis. Žiūrovus sužavėjo Artūro Šimonio scenografija bei kostiumų dailininkės Vilijos Šuklytės sukurti kostiumai. Vaizdo projekcijas šįkart modeliavo Donatas Ravaitis, choreografiją statė Aurelijus Liškauskas.

Scenoje spindėjo Kęstutis Nevulis (Pelių karalius), Tadas Jakas (Pelė I), Gytis Šimelionis (Pelė II), Rasa Ulteravičiūtė (Žibutė), Šarūnas Juškevičius (Prodiuseris),Rosana Štemanetian (Žvaigždė), Modestas Narmontas (M. Jacksonas), Aurelija Dovydaitienė (Lady Gaga), Jadvyga Grikšienė (Lady Kvaka) ir  Simonas Laukaitis (Peliukas Astronautas), scenos „kosmose“ skraidęs ant riedžio.

„Žvaigždžių operoje“ klasikinė auksinės žuvelės, pildančios tris norus, istorija perkeliama į sausumą. Išbadėjusios pelės iš pradžių pasotina pilvus, o tuomet Pelių Karalius užsigeidžia tapti scenos žvaigžde ir laimi  muzikinį TV konkursą. Tačiau apakintas populiarumo jis išpuiksta ir atstumia ne tik drauges peles, bet ir prodiuserį. O tuomet Pelių Karalių kaipmat nukonkuruoja nauja žvaigždė Lady Kvaka… Teisybės ieškoti pelės vyksta į kosmosą – pas žvaigždę, pildančią norus.

Kultūros straipsnių vidus

“Žvaigždžių operos“ kūrėjai siekė nemoralizuoti, neskirstyti personažų į teigiamus ir neigiamus, o pasitikėti mažaisiais žiūrovais ir leisti jiems patiems pasirinkti labiausiai artimus veikėjus. Spektaklio programėlėje atsirado netgi Pelių žargono žodynėlis, kad mažieji teisingai interpretuotų kai kuriuos „sužvaigždėjusių“ pelių vartojamus žodžius.

„Žvaigždžių operos“ pirmtakės – kompozitoriaus A. Kučinsko ir libreto autorės Daivos Čepauskaitės sukurtos operos „Bulvinė pasaka“ (2007 m., apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“)  ir „Makaronų opera“ (2014 m.). Į  2019 m. sausio 27 d. „Žvaigždžių operos“ spektaklį Žvejų rūmuose bilietų dar įmanoma gauti..


  2018-12-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt