P0

Regionas

Apdovanoti “Verslumo manijos” nugalėtojai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-13


Klaipėdos rajono savivaldybė kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ ieškojo geriausių verslo idėjų Klaipėdos rajone. Konkursas „Verslumo manija“ sulaukė didelio dėmesio: pateikta apie 70 verslo idėjų, iš kurių komisija išrinko 15 geriausių.

Pasak rajono pranešimo spaudai, keliems dalyviams pabūgus viešai pristatyti savo idėjas, dėl pagrindinių prizų Vėžaičių kultūros centre susikovė 10 finalistų. Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigtas piniginis fondas – 9 tūkst. eurų.

Trečiąją vietą ir 1500 eurų prizą laimėjo Aistė Kundrotaitė, kuri pristatė dėvėtų rūbų perdirbimo verslo idėją. Pagrindinis idėjos tikslas yra sumažinti išmetamų rūbų kiekį, taip prisidedant prie aplinkai daromo neigiamo greitosios mados poveikio mažinimo. Rūbai, kurie siuvami iš ne itin kokybiškų audinių, tarnauja labai trumpai ir neturi vertės. Kūrybiškai panaudojus jau esamus resursus bus sukuriami originalūs ir tvarūs daiktai.

Antras liko ir 2500 eurų prizą laimėjo Marius Kiršys, pristatęs savo kurtą apskritiminį saulės valdiklį. Jis skirtas sekti saulės padėtį ir padidinti saulės baterijų ir kolektorių energijos surinkimo kiekį net iki 30%. Konstrukcija leidžia montuoti šį valdiklį ant pastatų sienų arba stogo. Tinka pavienėms saulės baterijoms, kurios stovi pakelėse ir maitina įvairius elektroninius ženklus.

Pirmoji vieta ir 5000 eurų atiteko Kristinai Tamavičienei, kuri pristatė  „Magiškų kiaušinių“ edukacinę programą.

„Magiški kiaušiniai“ – tai visiškai nauja ir unikali edukacinė programa, sukurta ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, pradinių klasių moksleiviams, norint suteikti vaikams galimybę išvysti mažą stebuklą – skylančius kiaušinius ir iš jų išsiritančius mažus viščiukus. Projektas suteikia galimybę tiesiog klasėje ar darželio grupėje stebėti, kaip į pasaulį ateina nauja gyvybė ir dar plačiau pažinti mus supančią aplinką, gamtą, o per tai ir mus supantį pasaulį. Šiais technologijų laikais, pasak K. Tamavičienės, žmonės atitolo nuo gamtos ir kaimo, vis daugiau jų gyvena miestuose ir miesteliuose, vaikai, o kartais net ir suaugę, nėra regėję išsiritančio viščiuko ar kito paukštelio.

Piniginius prizus laimėtojams įteikė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vertinimo komisiją sudarė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Tarybos narė, Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programos vertinimo komisijos pirmininkė Andželika Šakinienė, UAB „Hidrostatyba“ valdybos pirmininkas Jonas Dumašius, VšĮ „Versli Lietuva“ Regionų plėtros grupės vadovė Jolanta Miloš, UAB „Akmens namas“ direktorius Raimundas Janušauskas, UAB „Dolena“ vadovas Egidijus Norvaišas.

 


2018-12-13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt