P0

Sportas

Europos čempionate – rekordinis Lietuvai klaipėdietės ir jos komandos pasiekimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-14


Jubiliejiniame 25-ajame SPAR Europos kroso čempionate, vykusiame Tilburge (Nyderlandai), tarp rekordinio dalyvių skaičius – 616 bėgikų iš 38 Europos šalių, buvo ir dvi Klaipėdos atstovės, o visai Lietuvos komandai vadovavo klaipėdietis treneris Mindaugas Krakys.

Rekordiškai didelės buvo ir Lietuvos komanda – ją sudarė dvylika bėgikų: klaipėdietės Eglė Morenaitė (treneris Mindaugas Krakys, pirmoji Eglės trenerė – Laima Bloškienė), Ugnė Žvinklytė (trenerė Jolanta Beržinskienė), Greta Karinauskaitė (Šiauliai), Meda Repšytė (Šiauliai), Dominyka Petraškaitė (Alytus), Ramunė Klybaitė (Pakruojis), Giedrius Valinčius (Marijampolė), Gabrielė Paužaitė (Vilnius), Kamilė Vaidžiulytė (Šiauliai), Simas Bertašius (Vilnius), Justinas Beržanskis (Šiauliai) ir Loreta Kančytė (Kaunas).

Jaunimo iki 23 m. amžiaus grupėje klaipėdietė Eglė Morenaitė tarp 70 bėgikių finišavo vienuolikta (6,3 km – 21 min. 7 sek.), o Lietuvos jaunimo iki 23 m. merginų kroso komanda (E. Morenaitė, G. Paužaitė ir K. Vaidžiulytė) užėmė 10-ąją vietą (114 tšk). Komandinei įskaitai čempionate sumuojamos pirmų trijų finišavusių sportininkių vietos.

E. Morenaitės ir Lietuvos U23 komandos užimtos vietos yra aukščiausios per visą Lietuvos bėgikų dalyvavimo Europos kroso čempionatuose istoriją.

Jaunimo iki 20 m amžiaus grupėje 4,3 km bėgimo nuotolyje Klaipėdos atstovė Ugnė Žvinklytė užėmė 73 vietą  tarp 88 dalyvių (15:12 min). Nugalėjo Italijos bėgikė Nadia Battocletti (13:46), antroji finišavo Delia Sclabas iš Šveicarijos (13:47), trečioji finišo liniją kirto turkė Inci Kalkan (13:48).

Ugnė kartu su komandos draugėmis – Greta Karinauskaite, Meda Repšyte, Dominyka Petraškaitė  ir Ramune Klybaite (varžybose patyrė traumą ir nebaigė bėgimo nuotolio) – komandinėje įskaitoje užėmė 14 vietą.

Čempionate šioje komandinėje įskaitoje nugalėjo Didžiosios Britanijos merginos surinkusios 23 tašką, antros buvo Olandijos bėgikės su 28 taškais, trečios – Turkijos sportininkės (39 tšk).

KOMENTARAS

Mindaugas Krakys, Lietuvos rinktinės vidutinių ir ilgų bėgimo nuotolių vyr. treneris

Džiaugiuosi, kad šiemet pavyko pasiekti aukščiausią Lietuvos bėgikų pasiekimą Europos kroso čempionatuose bei deleguoti gausiausią Lietuvos komandą nuo 1994 metų, kai įvyko pirmasis Europos kroso čempionatas Anwicke (Didžioji Britanija). Šiose varžybose ne tik komanda sudarė daugiau atletų nei pernai, bet ir pačios užimtos aukštesnės vietos.

Smagu, kad krosas, bėgimas gamtiniu reljefu, Lietuvoje populiarėja. Nuo 2014 metų Lietuvos kroso taurės etapai vyksta skirtingose Lietuvos vietose, o finalinis etapas vyksta gražiame gamtos kampelyje – Kuršių Nerijos nacionaliniame parke Smiltynėje. Po šių varžybų stipriausi šalies bėgikai iškovoja teisę atstovauti Lietuvai Europos kroso čempionate.

Tilburge Lietuvos komanda buvo apgyvendinta netoli varžybų trasos Beekse Bergeno Safari parke ir galėjo susilieti su laukine gamta. Šį krosą galima pavadinti purvo krosu, nes iki tol Tilburgą jau savaitė plovė lietus, to pasekoje trasa tapo klampi ir slidi, sąlygos buvo sudėtingos ir visiems vienodos. Galiu drąsiai teigti čia buvo tikras krosas!

Mūsų šalies kroso čempionatų negalima lyginti su Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Prancūzijos, Italijos, Turkijos ir Vokietijos čempionatais. Meistriškumo lygis, dalyvių skaičius yra skirtingas ir mes dar tik pradedam kovoti su šiom valstybėm. Kiekviena iš šių šalių deleguoja ne po vieną, o net po šešis sportininkus, todėl ir mūsų sportininkų pozicijos atrodo popieriniame variante prastesnės. Bet mes galime konkuruoti su šių šalių atstovais. Pirmiausiai, ką mes turime padaryti – tai organizuoti Baltijos šalių kroso čempionatą ir tikiuosi, kad pirmasis čempionatas vyks Klaipėdoje.

Džiugu, kad Europos kroso čempionate mūsų kaimynams baltarusiams mišrioje estafetėje pavyko iškovoti bronzos medalius ir kad medalių laimėjimui pamatai buvo padėti Klaipėdoje – net trys iš šios estafetės medalininkų (Sergejus Platonovas, Olga Nemogai ir Olga Ivanova) rungtyniavo tarptautinėse ,,Gintarinės jūrmylės“ bėgimo varžybose.

2019 metais Europos kroso čempionatas vyks Lisabonoje (Portugalija). Tikiuosi, kad Lietuvos kroso komanda priartės prie didžiųjų Europos valstybių, ir galbūt kelerių metų bėgyje iškovos savo pirmąjį medalį.


  2018-12-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt