Vakarų laivų gamykloje žuvo du žmonės

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoPalmira Martinkienė
2018-12-14

Ketvirtadienio rytą Vakarų laivų gamykloje įvyko nelaimingas atsitikimas – darbo metu žuvo du žmonės.

Gavę pranešimą apie įvykį iš policijos, Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus specialistai nuvykę į vietą išsiaiškino, jog du 56 metų vyrai žuvo, demontuodami portalinį kraną.

Palmiros Mart nuotr.

„Vyrai demontavo portalinio krano kabiną ir tuo metu, kai jie norėjo ją nukabinti, kabina lūžo ir jie kartu su didžiausiu svoriu kirto į apačią tiesiai ant pontono maždaug iš 30 metų aukščio”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė Darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėjas Vytautas Ročys. Jo teigimu, vienas iš žuvusiųjų rytoj būtų šventęs savo gimtadienį.

„Įvykį tirsime labai nuodugniai, kviesimės ekspertus, juk žuvo du žmonės, versijų turime nemažai, turime daug klausimų, į kuriuos reikės atsakyti”, – teigė V. Ročys.

Savo ruožtu tyrimą pradėjo ir policija.

„Įvykio metu žuvo du mūsų dukterinės įmonės „Vakarų techninė tarnyba“ darbuotojai. Žuvę darbuotojai buvo patyrę profesionalai, seniai dirbę įmonėje. Užjaučiame žuvusiųjų šeimas ir gedime kartu… Kodėl įvyko šis nelaimingas atsitikimas, šiuo metu negalime atsakyti. Mums visiems tai didelis klausimas. Pradėtas tyrimas, po kurio tikimės sužinoti visas įvykio aplinkybes“, –  santūriai nelaimingą atsitikimą komentavo ir įmonės direktorius Arnoldas Šileika.

Pasak gamyklos atstovų, pagal pasirašytą sutartį su Uosto direkcija gruodžio mėnesį planuoti pirso rekonstrukcijos darbai, todėl kranas turėjo būti demontuotas.

Penktadienį Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pranešė, kad šio incidento metu taip pat buvo užteršta ir uosto akvatorija.

Tarša užfiksuota po to, kai dėl į uosto akvatoriją nukritusių demontuojamų krano įrenginių į vandenį išsiliejo nemažas hidraulinių skysčių kiekis.

Šį incidentą dėl taršos tiria AAD Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai. Už tokį nusižengimą gresia bauda nuo 14 iki 20 tūkst. eurų.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Miškuose ragina poilsiauti atsakingai

Stovyklavimas neatsiejamas nuo vasaros laisvalaikio. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kokių taisyklių reikia laikytis, kad poilsis miške būtų ne tik ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Transportas

Kur galima statyti automobilius pajūryje?

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Verslas

Lietuvos jūrinė inžinerinė pramonė pristatyta NATO 

Prie Lietuvos vadovų delegacijos, kuri liepos 9–10 d. Vašingtone dalyvavo NATO viršūnių susitikime, buvo pakviesti prisijungti ir šalies pramonės atstovai. ...
2024-07-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This