P0

Kriminalai ir nelaimės

Vakarų laivų gamykloje žuvo du žmonės

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-12-14


Ketvirtadienio rytą Vakarų laivų gamykloje įvyko nelaimingas atsitikimas – darbo metu žuvo du žmonės.

Gavę pranešimą apie įvykį iš policijos, Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus specialistai nuvykę į vietą išsiaiškino, jog du 56 metų vyrai žuvo, demontuodami portalinį kraną.

Palmiros Mart nuotr.

„Vyrai demontavo portalinio krano kabiną ir tuo metu, kai jie norėjo ją nukabinti, kabina lūžo ir jie kartu su didžiausiu svoriu kirto į apačią tiesiai ant pontono maždaug iš 30 metų aukščio”, – “Atvirai Klaipėdai” sakė Darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėjas Vytautas Ročys. Jo teigimu, vienas iš žuvusiųjų rytoj būtų šventęs savo gimtadienį.

„Įvykį tirsime labai nuodugniai, kviesimės ekspertus, juk žuvo du žmonės, versijų turime nemažai, turime daug klausimų, į kuriuos reikės atsakyti”, – teigė V. Ročys.

Savo ruožtu tyrimą pradėjo ir policija.

„Įvykio metu žuvo du mūsų dukterinės įmonės „Vakarų techninė tarnyba“ darbuotojai. Žuvę darbuotojai buvo patyrę profesionalai, seniai dirbę įmonėje. Užjaučiame žuvusiųjų šeimas ir gedime kartu… Kodėl įvyko šis nelaimingas atsitikimas, šiuo metu negalime atsakyti. Mums visiems tai didelis klausimas. Pradėtas tyrimas, po kurio tikimės sužinoti visas įvykio aplinkybes“, –  santūriai nelaimingą atsitikimą komentavo ir įmonės direktorius Arnoldas Šileika.

Pasak gamyklos atstovų, pagal pasirašytą sutartį su Uosto direkcija gruodžio mėnesį planuoti pirso rekonstrukcijos darbai, todėl kranas turėjo būti demontuotas.

Penktadienį Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pranešė, kad šio incidento metu taip pat buvo užteršta ir uosto akvatorija.

Tarša užfiksuota po to, kai dėl į uosto akvatoriją nukritusių demontuojamų krano įrenginių į vandenį išsiliejo nemažas hidraulinių skysčių kiekis.

Šį incidentą dėl taršos tiria AAD Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai. Už tokį nusižengimą gresia bauda nuo 14 iki 20 tūkst. eurų.


  2018-12-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt