NIKO: „Šviesos prigimtis“

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-12-18

Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinti Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO.

Orkestras prieš pat Kalėdas atvyksta į Klaipėdą su intriguojančia programa „Šviesos prigimtis“. Joje skambės speciali muzikinė kompozicija, paremta naujai parašyto Gedimino Gelgoto koncerto smuikui fragmentais, ir kitų kompozitorių kūrybą  – nuo baroko genijaus A. Vivaldi ciklo „Metų laikai“ rekompozicijos iki populiaraus muzikos filmams kūrėjo Michaelio Nymanno muzikos.

Visa tai ir dar daugiau – gruodžio 20 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Meno vadovas ir dirigentas G. Gelgotas NIKO įkūrė 2006 metais, tad jau daugiau kaip dešimtmetį šis kolektyvas – neatsiejama Lietuvos muzikinio gyvenimo dalis ir jos ambasadorius visoje Europoje bei Jungtinėse Amerikos valstijose. Kolektyvo branduolį sudaro Augusta Jusionytė (smuikas), Dalia Simaška (smuikas, altas), Julija Ivanova (smuikas), Justas Kulikauskas (violončelė) ir David Dumčius (violončelė).

Užsienio kritikų vadinamas „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“, NIKO pasirodo ne tik pagrindinėse Lietuvos ir užsienio filharmonijose ar šiuolaikinio meno centruose, bet ir netradicinėse erdvėse. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.

„Atlikdami kūrinius mintinai ir sujungdami populiariosios ir klasikinės muzikos idiomas su netradicinėmis styginių instrumentų grojimo technikomis, į pasirodymą įtraukdami dainavimą ar minimalistinę choreografiją, NIKO sukuria stulbinančią patirtį. Efektas užburiantis, rezultatas patrauklus įvairaus amžiaus publikai“, – teigia koncertų kuratorius Jud Newborn.

G. Gelgotas – taip pat ir kompozitorius. Jo muziką aktyviai atlieka ne tik NIKO, bet ir orkestrai svarbiose Europos koncertų salėse, pavyzdžiui, Berlyno Konzerthaus, Leipcigo Gewandhaus, Ciuricho Tonhalle. 

Koncerte bus pristatyta speciali muzikinė kompozicija, paremta naujai parašyto Gedimino Gelgoto koncerto smuikui fragmentais. Kūrinio pasaulinė premjera buvo itin šiltai sutikta prestižiniame Kissinger Sommer festivalyje Vokietijoje praėjusią vasarą.

Taip pat programoje bus žinomo britų kompozitoriaus, populiaraus filmų muzikos autoriaus Michaelio Nymanno ir Maxo Richterio opusai, mažiau publikai pažįstamo vokiečių kompozitoriaus Karsteno Gundermanno minimalistinė muzika ir kiti kūriniai.

 

 

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Klaipėdoje atgims barokas

Spalio 29 d. 18 val. Klaipėdos kultūros fabrike žiūrovai turės galimybę nemokamai išvysti jausmingą muzikinio spektaklio „Apie afektus, arba „Dramma ...
2021-10-05
Skaityti daugiau

Kultūra

Ir Bachas, ir katinėlis su gaideliu

Antrosios kovo repertuaro pusės Klaipėdos koncertų salėje favoritės – programos visai šeimai. Viena iš jų jau spėjo pelnyti publikos simpatijas, ...
2021-03-16
Skaityti daugiau

Kultūra

Gintaras Grajauskas apdovanotas garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Antradienį kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas Lietuvos kultūrai ir menui nusipelniusiems kūrėjams įteikė aukščiausius Kultūros ministerijos skiriamus apdovanojimus – garbės ženklus ...
2020-09-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This