P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Uostas metus baigs su rekordų puokšte

Avatar

Martynas Vainorius
2018-12-18


Klaipėdos uosto direkcijos vadovai antradienį surengtos spaudos konferencijos metu informavo, kad šie metai bus užbaigti ne tik su rekordine metine krova.

“Bus ir rekordinė konteinerių apyvarta, rekordinis ro-ro skaičius – arti šešių milijonų tonų, birių trąšų krova irgi bus rekordinė”, – sakė Uosto direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas.

O trečiadienį popiet, apie 14 val., pro uosto vartus turėtų įplaukti didžiausias iki šiol laivas –  LKAB “Klaipėdos Smeltė” priims konteinervežį “MSC INGY”, kurio ilgis siekia 400, o plotis 59 metrus. Pastarasis parametras esą yra “drastiškas”, tad locmanai atliko bandymus treniruoklyje. “MSC INGY”, kuris prieš atplaukdamas į Klaipėdą užsuko į Gdanską, įves locmanai Rimvydas Eitutis ir Darius Stonkus.

“Pirmą kartą uosto istorijoje investicijos yra vykdomos daugiau nei 100 procentų”, – dar vieną rekordinį pasiekimą pridėjo Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

Uosto vidus kompas

Pasak A. Drungilo, iki pirmadienio uoste per šiuos metu jau buvo perkrauta 44,2 mln. tonų krovinių, tad metus tikimasi baigti perkopus 46 mln. tonų ribą. Pernykštė rekordinė krova siekė 43,17 mln. tonų.

“Sankt Peterburgas prieš porą metų buvo pasiekęs 48 milijonus tonų”, – palyginimui sakė A. Drungilas.

Pasak A. Vaitkaus, Uosto direkcija sulaukė kompanijos MSC laiško su padėka, kad Vyriausybė didelių parametrų konteineriniams laivams nusprendė sumažinti uosto rinkliavas.

“Tai buvo labai svarbu”, – sakė A. Vaitkus.


2018-12-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt