Uostas metus baigs su rekordų puokšte

Svarbu, Uostas ir jūra
Avatar photoMartynas Vainorius
2018-12-18

Klaipėdos uosto direkcijos vadovai antradienį surengtos spaudos konferencijos metu informavo, kad šie metai bus užbaigti ne tik su rekordine metine krova.

„Bus ir rekordinė konteinerių apyvarta, rekordinis ro-ro skaičius – arti šešių milijonų tonų, birių trąšų krova irgi bus rekordinė”, – sakė Uosto direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas.

O trečiadienį popiet, apie 14 val., pro uosto vartus turėtų įplaukti didžiausias iki šiol laivas –  LKAB „Klaipėdos Smeltė” priims konteinervežį „MSC INGY”, kurio ilgis siekia 400, o plotis 59 metrus. Pastarasis parametras esą yra „drastiškas”, tad locmanai atliko bandymus treniruoklyje. „MSC INGY”, kuris prieš atplaukdamas į Klaipėdą užsuko į Gdanską, įves locmanai Rimvydas Eitutis ir Darius Stonkus.

„Pirmą kartą uosto istorijoje investicijos yra vykdomos daugiau nei 100 procentų”, – dar vieną rekordinį pasiekimą pridėjo Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

Pasak A. Drungilo, iki pirmadienio uoste per šiuos metu jau buvo perkrauta 44,2 mln. tonų krovinių, tad metus tikimasi baigti perkopus 46 mln. tonų ribą. Pernykštė rekordinė krova siekė 43,17 mln. tonų.

„Sankt Peterburgas prieš porą metų buvo pasiekęs 48 milijonus tonų”, – palyginimui sakė A. Drungilas.

Pasak A. Vaitkaus, Uosto direkcija sulaukė kompanijos MSC laiško su padėka, kad Vyriausybė didelių parametrų konteineriniams laivams nusprendė sumažinti uosto rinkliavas.

„Tai buvo labai svarbu”, – sakė A. Vaitkus.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Švietimas

Įtarimai pasirodžius girtai darbe – dar vienai direktorei 

Klaipėdoje per pastaruosius metus fiksuotas dar vienas atvejis, kai švietimo įstaigos vadovė darbe pasirodė galimai neblaivi. Tokie įtarimai dabar krito ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Miestas

Mirė žurnalistė Gražina Juodytė, laidotuvės ketvirtadienį (atnaujinta)

Portalas ve.lt praneša, jog mirė klaipėdietė žurnalistė Gražina Juodytė. Šį balandį jai sukako 78 metai. Praėjusią vasarą per miesto gimtadienį ...
2024-05-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This