P0

Kultūra

“Bega” ir toliau rems Klaipėdos dramos teatrą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-20


Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ praneša nusprendusi pratęsti sutartį su Klaipėdos dramos teatru, pagal kurią uosto kompanija yra prisiėmusi įsipareigojimą finansiškai remti teatro veiklą bei prisidėti prie teatro kūrėjų skatinimo ir įvertinimo.

Ankstesnė sutartis, kuri buvo pasirašyta Klaipėdos dramos teatrui grįžtant į rekonstruotą teatro pastatą, baigiasi kartu su 2018-aisiais, ji galiojo trejus metus. Per šį laikotarpį Klaipėdos jūrų krovinių kompanija “Bega” teatro veiklai skyrė 30 tūkst. eurų.

“Begos” nuotr.

Pranešama, jog be paramos teatrui „Bega“ yra įsteigusi bei kasmet teikia nominaciją „Mūza“ teatro kūrėjams, kuriuos apdovanojimui pasiūlo teatro vadovo vadovaujama komisija.

Kasmet kovo 27-ąją minimos Teatro dienos proga taip pat yra pagerbiama po du teatralus. Apdovanojimams siūlomi tiek labiausiai nusipelnę aktoriai, režisieriai, tiek teatrinio sezono metu labiausiai sužibėję jaunosios kartos kūrėjai.

„Mūzos“ nominaciją sudaro kompanijos „Bega“ skiriama 1000 eurų piniginė premija bei skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurtas mažosios plastikos darbas, atkartojantis nuo 1990 m. Klaipėdos dramos teatro fojė puošiančių to paties autoriaus skulptūrų „Mūzos“ fragmentą.

„Mūzos“ laureatais yra tapę aktoriai Regina Šaltenytė, Nijolė Sabulytė, Renata Idzelytė, Jonas Baranauskas, aktorius, režisieriaus padėjėjas  Vaidas Jočys bei režisierius, ilgametis Klaipėdos dramos teatro meno vadovas maestro Povilas Gaidys.

„Per tuos trejus metus, kai Klaipėdos dramos teatras grįžo į savo rekonstruotus namus, pamatėme įspūdingų naujų pastatymų, kaip kūrybiškai yra išnaudojamos atnaujintos teatro erdvės ir naujosios techninės galimybės. Todėl ir toliau prisidėsime prie to, kad teatras galėtų kurti, statyti spektaklius, kviestis režisierius, aktorius, gaminti įspūdingas dekoracijas ir džiuginti visus čia gyvenančius bei dirbančius, o taip pat ir miesto svečius“, – pranešime spaudai cituojamas Jūrų krovinių kompanijos „Bega“ valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis.

Kultūros straipsnių vidus

„Labai džiaugiamės kompanijos „Bega“ tęstine parama Klaipėdos dramos teatrui ir norui bendradarbiauti. Ši parama yra ir puikus bendruomeniškumo pavyzdys, kai kultūra išgyvena sunkius laikus ir, pavyzdžiui, rengti tarptautinį teatro festivalį „TheATRIUM“ be valstybės paramos sudėtinga. Toks bendradarbiavimas mus motyvuoja nenuleisti rankų ne tik kurti naujus spektaklius su mūsų trupe, bet ir pasiūlyti Klaipėdos žiūrovams vertingus spektaklius iš Lietuvos ir kaimyninių šalių” , – cituojamas ir Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

Nauja sutartis pasirašoma trejų metų laikotarpiui su galimybe pratęsti ją dar ilgesniam terminui, joje išlieka visi ankstesnieji kompanijos „Bega“ įsipareigojimai tiek dėl finansinės paramos teatro veiklai, tiek dėl nominacijų „Mūza“ teikimo.

Iškilminga sutarties pasirašymo ceremonija vyks penktadienį Klaipėdos dramos teatre „Bega“ darbuotojų kalėdinio vakaro metu.

 

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

 


  2018-12-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt