P0

Regionas

Teismas: bendrovė neįrodė jai realiai padarytos žalos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-20


Vilniaus apygardos administracinis teismas praneša atmetęs kaip nepagrįstą Verslo investicijų projektų centro skundą Neringos savivaldybei bei Lietuvos valstybei dėl beveik 1,5 milijono eurų žalos, kurią bendrovė teigia patirsianti, ateityje nugriovus jiems priklausiusius pastatus Juodkrantėje, atlyginimo.

Pareiškėja šią žalą kildina iš to, kad įsiteisėjus Klaipėdos apygardos teismo 2009 m. balandžio 10 d. sprendimui nugriauti bendrovei priklausiusius pastatus Juodkrantėje ji esą patyrė didelę žalą.

Teismo pranešime sakoma, jog pareiškėja iš esmės prašė priteisti turtinę žalą, kuri dar tik atsiras dėl statinių, šiuo metu dar nenugriautų, pašalinimo, savo reikalavimą grįsdama pasekmėmis, kurias ji prognozavo kilsiant ateityje, kai statiniai bus nugriauti.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs šį ginčą, priėjo prie išvados, kad pareiškėja neįrodė jai realiai padarytos žalos, todėl neturi teisinio pagrindo į turtinės žalos atlyginimą.

Teismas pažymi, jog galimas, hipotetinis pareiškėjos teisių pažeidimas ir minėtas Klaipėdos apygardos teismo sprendimo nugriauti pastatus įvykdymas ateityje nesudaro pagrindo konstatuoti, kad bendrovės teisės bus pažeistos.

Pažymima, kad valstybės institucijos ir savivaldybė siekia išsaugoti statinius, todėl statinių nugriovimas yra tik hipotetinis. Teigiama, kad kol statiniai nėra nugriauti, pareiškėjos reikalavimas dėl žalos atlyginimo reiškia ir pareiškėjos pretenziją į dvigubo žalos atlyginimo patenkinimą.

“Tačiau pareiškėja jau yra gavusi pinigines sumas iš asmenų už parduotas viešbučių patalpas ir šių sumų minėtiems asmenims nėra grąžinusi po to, kai patalpos buvo grąžintos pareiškėjos nuosavybėn”, – teigiama teismo pranešime.

Jame taip pat sakoma, kad Klaipėdos apygardos teismo sprendimo vykdymas sustabdytas valstybės prašymu, siekiant rasti visoms šalims tinkamą sprendimo įvykdymo būdą, todėl teismas abejoja, ar bendrovė ateityje patirs realią žalą.

Verslo investicijų projektų centro skundą teismas atmetė kaip nepagrįstą, tačiau jį galima skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.


  2018-12-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt