P0

Orai

Kokios buvo ir kokios bus šios Kalėdos?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-22


Ar pamenate, kad 2001 m. Nidoje gruodžio 26 d. sniego pusnys siekė net 59 cm?

Tačiau tai – greičiau išimtis iš taisyklės, mat paskutiniaisiais metais vos ne tradicija Lietuvoje ir ypač – pajūryje – buvo tapęs pilkas apniukusių Kalėdų vaizdelis be mažiausio sniego lopinėlio.

Palmiros Mart nuotr.

Pradedant 2011-aisiais, pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, pastovi sniego danga gruodžio pabaigoje arba nebuvo susidariusi, arba jau buvo ištirpusi. Bene labiausiai pavyko sniego kailiniais Kalėdas papuošti 2010-ais, kuomet žemę užklojo rekordinė nuo 1961 m. sniego storymė: vidutinis dangos storis tada siekė 30–56 cm.

Užtat praėjusios Kalėdos buvo itin šiltos  – aukščiausia oro temperatūra šalyje svyravo tarp 2–8 laipsnių šilumos.

Tačiau šiemetinės orų prognozės žada, kad per gražiausią metų šventę sniego danga nutirpti nespės, pamaloninti turėtų būti ir lengvo šaltuko mėgėjai.

Sekmadienį prie jūros laikysis nulio, minus 2 laipsnių temperatūra, tačiau bus žvarboka, mat pūs smarkokas šiaurės vakarų, vakarų vėjas, tad jutiminė temperatūra bus keliais laipsniais žemesnė.

Pirmadienį krituliai pamažu trauksis iš Lietuvos, o vakarop dangus gali pragiedrėti Žemaitijoje. Pajūryje, pučiant šiaurės vakarų vėjui, laikysis lengvas šaltukas. Dieną visoje šalyje numatoma 1–6 laipsniai šalčio, o Klaipėdoje temperatūra priartės prie nulio.

Antradienio, Kalėdų naktį, pajūry lengvai pasnyguriuos, tačiau dieną jau galima šlapdriba. Vėjas atsisuks iš pietvakarių ir atgins šiltesnį orą, todėl tikėtini rūkai ir lijundra. Besiruošiančius kelionėms sinoptikai perspėja būti atidiems, kelias gali būti slidus.

Dar keliais laipsniais šiltesnė numatoma antroji Kalėdų diena. Nors kritulių tikimybė sumažės, prarasti budrumo kelyje nereikėtų, nes esant pažliugusiam sniegui ir po juo tūnant ledui, vėl gali būti slidu, – įspėja sinoptikai, linkėdami visiems gražių švenčių.


2018-12-22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt