P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Statybininkai Statybininkų prospekte pokšto neiškrės? (2)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-12-28


„Norėjau pasidalinti pastebėjimu, kaip savivaldybė leidžia žiemos laikotarpiu vykdyti šaligatvio dangos įrengimo darbus? Buvo daug prisnigę, gruntas sušalęs ir vos tik lietus nuplovė sniegą vėl imtasi darbų. Maža to, kad šaligatvio borteliai buvo dedami ant įšalo, tai dabar ruošiamasi dėti šaligatvio trinkeles ant šlapio ištižusio pagrindo! Tai kiek toks šaligatvis tarnaus? Matosi, kaip dirba techninė priežiūra!  Juk po metų tas šaligatvis atrodys kaip po 10 metų. Spėju, lipama ant eilinio grėblio, reikia pinigus įsisavinti iki metų galo, ar planą įvykdyti? Tragedija”, – tokiais savo nuogąstavimais su “Atvira Klaipėda” pasidalino skaitytojas Algirdas, atsiuntęs ir keletą nuotraukų, kuriose užfiksuotas vaizdas iš Statybininkų prospekto.

Skaitytojo nuotr.

Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda teigė tikįs, jog rangovai yra tinkamai įvertinę sąlygas, bet žadėjo vis tiek nusiųsti specialistus, kad jie vietoje įvertintų situaciją.

„Jei nėra įšalo, tai šaligatvis tikrai tarnaus. Lietus palijo, tai, įtariu, kad įšalo nėra. Statybininkai nėra jau visiškai tokie beraščiai ir žino, kad jei ant įšalo padės šaligatvio dangą, tai pavasarį, kai jis nusileis, jiems reikės iš naujo už savo pinigus darbus atlikti. Aš manau, kad jie tokios nesąmonės nedaro, toje vietoje nėra įšalo, todėl ir vykdo darbus. Jei žemė neįšalusi, tai tokius darbus gali ir žiemą dirbti, čia – ne asfaltas”, – sakė L. Dūda.

Pasak jo, tokiems darbams yra taikoma 5 metų garantija.

Panašiai kalbėjo ir  „Atvirą Klaipėdą” konsultavęs vienos betonines trinkeles gaminančios įmonės specialistas. Pasak jo, atliekant tokius darbus būtina atsižvelgti į konkrečias faktines aplinkybes – jei nėra įšalo, galima dirbti ir žiemą.

„Nepamenu, kad pastaruoju metu Klaipėdoje būtų gana ilgai laikiusis didelė minusinė temperatūra ir dėl to galėjo susiformuoti gilus įšalas. Tikriausiai statybininkai viską įvertino”, – sakė jis.

Skaitytojo nuotr.

Šioje vietoje darbus atlieka konkursą laimėjusi UAB „Vigrinda”. Jos direktorius Vytautas Čižauskas patikino, kad sąlygos tikrai yra įvertintos ir dirbti dabar galima.

„Nėra pašalo, žemė yra atsileidusi. Ant sniego negalima, ant pašalo negalima, šitą mes žinome”, – sakė direktorius.

Kad darbai atliekami tinkamai, tvirtino ir patys darbininkai.

„Gruntas, ant kurio dedamos trinkelės, yra kietas. Vanduo dar labiau sutvirtina gruntą. Negi mes darytumėm tam, kad po to iš naujo perdaryti?” – sakė vyrai.

Su „Vigrinda” pasirašyta 189,4 tūkst. vertės darbų sutartis apima šaligatvio tiesimo darbus ne tik Statybininkų prospekte, bet ir Žardininkų bei Tilžės gatvėse.

Palmiros Mart nuotr.


  2018-12-28

  2 komentarai “Statybininkai Statybininkų prospekte pokšto neiškrės?”

  1. Na tikrai, turi padaryti taip, kad netektų perdarinėti, tad kartais verta pakentėti ir palaukti. Nors žmonės ir piktinasi užsitęsiančiais darbais ir kaltina darbininkus, jog veltėdžiauja. Tačiau patys pasimatuotų tuos batus https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-batai ir pavalgytų tikrai nelengvai uždirbtą duoną, manau pakeistų nuomonę. Per skubėjimą visuomet išlenda broko, o tuomet vėl priekaištai, kad blogą firmą samdė ir panašiai. Čia tokie darbai, labai stipriai priklausantys nuo oro sąlygų

  2. manau kad rangovui svarbu kad bus galima pasimt pinigus uz atliktus darbus dabar o tinkamai darbus atlikti kad ir 5-ais metais:)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt