P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Podiumu, tarsi laiko mašina (3)

Gabrielė Ruočkutė
2018-12-29


Šeštadienio vakarą Klaipėdos piliavietės Konferencijų salė trumpam pavirto į madų podiumą. Čia uostamiesčio rūbų dizainerė Sonata Žiži pristatė naują rūbų kolekciją „DEŠIMT DEŠIMTmečių“.

Manto Bučnio nuotr.

Publika, stebėdama teatralizuotą muzikinį rūbų kolekcijos pristatymą, laiku keliavo per Lietuvos nepriklausomybės mados šimtmetį. Kolekcijoje buvo pristatyti keturiasdešimt metus laiko kurtų drabužių modelių.

Kuriant šou pasitelktas tik šiai dizainerei būdingas rūbų, gamtos, miesto ir žmogaus susiliejimas. Panaudoti muzikos, šviesų, šokio ir netgi cirko elementai, o podiumu vienas po kitos žengė garsiausi Klaipėdos aktoriai bei šokėjai, taip pat dizainerės draugai.

Atskiras dėmesys buvo skirtas Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleiviams, kurie pristatė savo pačių sukurtą rūbų kolekciją. Pati Sonata Žiži sakė, kad jai į pristatymą buvo įdomu įtraukti jaunimą, nes šie XX a. juk mato visai kitaip.

Žiūrovai, stebėdami šimtmečio madas, sugrįžo prie Čiurlionio „Jūros“, tarpukario Kauno melodijų, griuvėsiuose žaidžiančių vaikų, jūreivių laukiančių moterų, „boninių“, ant užsienietiškų plokštelių blizgančių žvaigždžių…

Kolekcijos pristatymo dalis jungė žinomi Klaipėdos muzikantai: atlikėjai INGAJA, Evelina Šimelionė, Monika Kontrimaitė, Gintarius, Jorigė Augustinaitė, Adomas ir Akwili („Lyrikos magistrai“).

Prie kelionės laiku prisidėjo ir Sonatos vyras Henrikas Žižys. Jis rūpinosi šviesa, vaizdu ir garsu, o šalia stovintis DJ Vladas prižiūrėjo vinilo plokštelių pultą.

Dizainerė „Atvirai Klaipėdai“ pasakojo, kad šioje kolekcijoje pristatyti drabužiai gimė iš jos pačios prisiminimų, mamos ir močiutės pasakojimų, nuotraukų albumų. Pasak Sonatos Žiži, kolekcija žiūrovams turėtų iššaukti įvairius jausmus, nes ir pristatomas amžius yra labai kontrastingas. Net ir pasirinkdama dainas ji siekė sukelti skirtingas emocijas, tačiau svarbiausias tikslas buvo – sužadinti nostalgišką šilumą.

Po kolekcijos pristatymo žiūrovai buvo pakviesti neišsilakstyti ir pratęsti vakarėlį ten pat vyksiančioje „kultūrkės“ ir „medienkės“* diskotekoje.

Vakarėlio publiką Henrikas Žižys perkėlė ir į aštuoniasdešimtųjų Klaipėdą. Kokia ji? Tai audringos diskotekos, sutraukdavusios neformalus hipius ir visus, norinčius išgirsti naujausią Europos muziką, vinilinėmis plokštelėmis atkeliavusią į Klaipėdą per apsukrių jūrininkų rankas.

Sonata Žiži rūbų kolekcijas kuria nuo 1988 metų. 1997 m. laimėjo Baltijos šalių konkurso „Mada. Menas. Muzika“ (Kaune) pagrindinį prizą „Auksinė adatėlė“. 1998 m. Baltijos šalių konkurse „Mada. Menas. Muzika“ (Rygoje) apdovanota specialiuoju prizu. Dizainerė dirbo su daugybe muzikos scenos atlikėjų.

*Aštuoniasdešimtaisiais ten vykdavo populiariausios diskotekos Klaipėdoje. „Medienke“ buvo vadinamas Medienos medžiagų kombinatas , „Kultūrke“ – Kultūros rūmai (dabar – Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras).

Manto Bučnio nuotr.


  2018-12-29

  3 komentarai “Podiumu, tarsi laiko mašina”

   • Kaip smagu, kad paskutinį metų sekmadienį kažkas leidžia taisydama/-as random straipsnius. Gyvenimo neturėjimas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt