P0

Uostas ir jūra

Paplūdimyje – trąšų maišai su smėliu

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-01-03


II Melnragės paplūdimiu ketvirtadienį vaikščiojęs klaipėdietis pranešė “Atvirai Klaipėdai” apie neįprastą radinį – apie dešimt maišų su užrašais, skelbiančiais apie Baltarusijoje pagamintas kalio chlorido trąšas. Jos yra skirtos tręšti laukus prieš žemės ūkio augalų sėją, siekiant praturtinti dirvą kaliu.

Skaitytojo nuotr.

Tokias trąšas Klaipėdos uoste kraunančio Birių krovinių terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas sakė, kad jei jos ir kraunamos į maišus, tai išgabenamos sunkvežimiais.  Į laivus jos dažniausiai pilamos palaidos, o jei ir gabenamos maišais, tai tik konteineriuose.

“Bet sunku įsivaizduoti, kad konteineris galėtų atsidaryti ir pradėtų kristi tokie maišai. Be to, jei ir iškristų, šios trąšos yra tirpios vandenyje”, – sakė uostininkas.

Uosto kapitono tarnyba apie jokį incidentą laivuose žinių nebuvo gavusi.

Uosto vidus kompas

Tuo metu BĮ “Klaipėdos paplūdimiai” vadovas Virginijus Urbonas iškart spėjo, kad čia yra tinklininkų “palikimas” – maišai su smėliu, naudojami aikštelėms sutvirtinti.

“Matyt, nesusitvarkė iki galo, o dabar bangos buvo net iki kopų, tai tikriausiai ir išplukdė iki kranto”, – sakė jis.

Netrukus V. Urbonas perskambino ir informavo, kad tinklininkai iš tiesų prisipažino, kad tai jų “turtas” ir žadėjo iki savaitgalio susitvarkyti, kad maišai nebegulėtų pakrantėje.


  2019-01-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt