P0

Kultūra

Vėl rinks gražiausią ir populiariausią knygą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-04


Sausio 9 d., trečiadienį, 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) prasidės 13-asis knygos konkursas „Klaipėdos knyga 2018“.

Konkurso atidarymo metu praėjusiais metais išleistas gražiausias ir vertingiausias Klaipėdos leidyklų bei autorių knygas pristatys jų leidėjai, leidyklų atstovai, žurnalistė Kristina Sadauskienė ir vertėja, teatro aktorė, vaikų literatūros kritikė Diana Gancevskaitė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kaip visada, taip ir šiais metais konkurso organizatorė, Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka iki sausio 4 d. kviečia uostamiesčio leidėjus, kūrybines organizacijas ir įstaigas teikti konkursui savo pretendentus – 2018 metais išleistus leidinius.

Keičiasi nuostatai

Atkreipiamas dėmesys, kad šiais metais keičiasi konkurso nuostatai.

Siekiant praplėsti konkurso dalyvių gretas, į konkursą kviečiami ir vietos kūrėjai, leidybinę veiklą vykdę ne tik Klaipėdos, bet ir kitose šalies bei užsienio leidyklose. Šie leidiniai galės dalyvauti renkant „Populiariausią Klaipėdos knygą“. Rengėjai tikisi, kad tokie pokyčiai ne tik paskatins aktyviau į konkursą įsitraukti visus knygų kūrėjus, bet ir suteiks galimybę konkurse bei jo metu rengiamoje parodoje pristatyti įvairesnius, šiandien vis dažniau į tradicinės knygos sampratą nesutelpančius leidinius.

Tačiau privilegija siekti „Gražiausios Klaipėdos knygos“ titulo paliekama tik Klaipėdos mieste leidybinę veiklą vykdančioms leidykloms ir spaustuvėms. Rengėjai žada, kad šiais metais diplomais ir prizais bus paskatinti ne tik knygų leidėjai, bet ir jų autoriai, dailininkai, maketuotojai, spaustuvininkai. Išsamiai su naujais konkurso nuostatais galima susipažinti čia.

Dar viena naujovė – prie konkurso organizatorės, Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos su nominacija „Knyga, prakalbinusi popierių“ šįkart prisijungs viena iš pirmaujančių popieriaus didmeninės prekybos įmonių Europoje UAB „Papyrus Lietuva“. Poligrafinių produktų padalinio vadybininkė Vilija Liutkevičienė pranešė, kad leidinio, kuriam įmonė skirs šią nominaciją, apdovanojimai atiteks svarbiausiems jos kūrėjams: leidėjui (arba leidyklai), dizaineriui ir spaustuvei.

Klaipėdos knygos konkursas truks vieną mėnesį.

Planuojama, kad jo rezultatai bus skelbiami vasario 13 dieną. Išsamesnė informacija apie konkurse dalyvausiančias knygas, balsavimo galimybes renkant „Populiariausią Klaipėdos knygą“, konkursui savo leidinius pateikusias leidyklas ir kitus autorius bus pateikta netrukus. Jau dabar rengėjai kviečia sekti informaciją bibliotekos interneto svetainėje, kurioje bus nuolat skelbiama apie bibliotekos padaliniuose vyksiančius konkurse dalyvausiančių knygų pristatymus.

Su knygomis pretendentėmis bus galima susipažinti ir balsuoti gyvai 5 didžiuosiuose bibliotekos padaliniuose:

Meno skyriuje, J. Janonio g. 9;

Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje, Turgaus g. 8;

Jaunimo skyriuje Tilžės g. 9;

Pempininkų bibliotekoje, Taikos pr. 81A;

Kalnupės bibliotekoje, Kalnupės g. 13.

Priminsime, jog pernai gražiausia ir populiariausia Klaipėdos metų knyga tapo “Drukos” spaustuvėje išleista Jovitos Saulėnienės „Jos didenybė Prūsijos karalienė Luizė Mėmelyje“.

 


  2019-01-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt