Kuršių marios jau užšalo, bet žadamas atšilimas

Orai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-01-11

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) duomenimis, šią savaitę spustelėjus šaltukui, ledu pasidengė ne tik daugelis ežerų bei mažesnių vandens telkinių, bet ir Kuršių marios. Jos padengtos ir iki 4 cm siekiančia sniego danga, o ledo storis ties Vente ir Nida siekia 6 cm.

Tačiau kaip dar savaitės pradžioje prognozavo sinoptikė Giedrė Andruškienė, nuo penktadienio Klaipėdoje ir visoje Vakarų Lietuvoje prasidės atlydys, kuris tęsis ir visą savaitgalį bei kitos savaitės pradžioje. Penktadienio dieną jau prognozuojama teigiama iki 4 laipsnių temperatūra, numatoma šlapdriba.

Teigiama temperatūra laikysis ir visą savaitgalį bei pirmadienį, todėl žvejai mėgėjai įspėjami atsargiai elgtis ant ledo.

Pranešama, kad mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia būti vandens telkiniuose ant ledo, kai dėl jo būklės kyla pavojus žmonių gyvybei ar sveikatai, esant plonai jo dangai ar LHMT paskelbus apie ledo būklę, kuri gali kelti pavojų. Žvejojant ant ledo privaloma turėti smaigus, kuriais pasinaudojus būtų galima išlipti įlūžus.

Be smaigų, žvejams rekomenduojama turėti virvę arba bent jau šaliką, kurį nelaimės atveju galima panaudoti kaip virvę. Saugiausia žvejoti ant ledo, vilkint neskęstantį kostiumą, bet ne kiekvienas išgali jį įsigyti. Smaigų galima nusipirkti žūklės prekių parduotuvėse arba pasidaryti patiems, panaudojus du atsuktuvus, ylas ar kt.

post banner

Įspėjama, kad žvejai, neturintys smaigų ar žvejojantys ant nesaugaus, plonesnio nei 7 cm, ledo, gali būti baudžiami nuo 10 iki 60 eurų bauda.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

Kuršių mariose stiprina verslinės žvejybos kontrolę

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai nuo liepos 22 d. iki rugpjūčio 4 d. Kuršių mariose stiprina verslinės žvejybos kontrolę – ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Regionas

Pamario galerijoje Juodkrantėje - menininkų rezidencijos

Juodkrantės Pamario galerijoje prasidėjo menininkų rezidencijų programa. Neringos savivaldybės finansuojamos rezidencijos vizualiųjų menų kūrėjams suteikia galimybę gyventi ir vystyti individualius ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Vasara

Nauja savaitė orų kataklizmų nežada

Karščiausia šią savaitę buvo ketvirtadienį, kai Druskininkuose oras įkaito net iki 34,9 °C. Tai yra aukščiausia oro temperatūra šiais metais. ...
2024-07-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This