P0

Orai

Kuršių marios jau užšalo, bet žadamas atšilimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-11


Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) duomenimis, šią savaitę spustelėjus šaltukui, ledu pasidengė ne tik daugelis ežerų bei mažesnių vandens telkinių, bet ir Kuršių marios. Jos padengtos ir iki 4 cm siekiančia sniego danga, o ledo storis ties Vente ir Nida siekia 6 cm.

Tačiau kaip dar savaitės pradžioje prognozavo sinoptikė Giedrė Andruškienė, nuo penktadienio Klaipėdoje ir visoje Vakarų Lietuvoje prasidės atlydys, kuris tęsis ir visą savaitgalį bei kitos savaitės pradžioje. Penktadienio dieną jau prognozuojama teigiama iki 4 laipsnių temperatūra, numatoma šlapdriba.

Teigiama temperatūra laikysis ir visą savaitgalį bei pirmadienį, todėl žvejai mėgėjai įspėjami atsargiai elgtis ant ledo.

Pranešama, kad mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia būti vandens telkiniuose ant ledo, kai dėl jo būklės kyla pavojus žmonių gyvybei ar sveikatai, esant plonai jo dangai ar LHMT paskelbus apie ledo būklę, kuri gali kelti pavojų. Žvejojant ant ledo privaloma turėti smaigus, kuriais pasinaudojus būtų galima išlipti įlūžus.

Be smaigų, žvejams rekomenduojama turėti virvę arba bent jau šaliką, kurį nelaimės atveju galima panaudoti kaip virvę. Saugiausia žvejoti ant ledo, vilkint neskęstantį kostiumą, bet ne kiekvienas išgali jį įsigyti. Smaigų galima nusipirkti žūklės prekių parduotuvėse arba pasidaryti patiems, panaudojus du atsuktuvus, ylas ar kt.

post banner

Įspėjama, kad žvejai, neturintys smaigų ar žvejojantys ant nesaugaus, plonesnio nei 7 cm, ledo, gali būti baudžiami nuo 10 iki 60 eurų bauda.


2019-01-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt