P0

Politika, Svarbu

“Rusakalbė Klaipėda” gali palaikyti Arvydą Vaitkų (14)

Denis Kishinevsky
2019-01-11


Visuomeninis rinkimų komitetas „Rusakalbė Klaipėda“ paskelbė, kaip išreitingavo į miesto Tarybą norinčius kandidatuoti savo narius. Komiteto sąraše, kuriame yra tiek gana žinomi uostamiesčio politikos senbuviai, tiek ir visiški naujokai, yra 19 potencialių kandidatų. Uostamiesčio Taryboje yra 31 vieta.

Pirmoje sąrašo vietoje – buvusi Klaipėdos miesto tarybos narė bei ilgametė UAB Klaipėdos autobusų parkas vadovė Jelizaveta Daugininkienė. Iš visuomenei gerai ar pakankamai gerai žinomų asmenų sąraše dar yra buvusi Tarybos narė, advokatė Svetlana Baracevičienė, radijo stoties „Raduga“ vedėjas Viačeslav Vasiljev, Klaipėdos totorių bendruomenės „Nur“ pirmininkas Ilfir Gibadullin, visuomeninės organizacijos „Muzikos svetainė“ vadovė Tatjana Filatova ir buvęs Seimo narys Jurgis Utovka, kuris yra paskutinis sąraše.

Tarp šio komiteto kandidatų esą yra ir jau buvusi kontroversiškai vertinamo „Titov ir teisingumas“ komiteto vedlio Viačeslavo Titovo advokatė Natalja Fočenkova, anksčiau politikoje nedalyvavusi.

Įdomu ir tai, kad trečiasis kandidatas rinkimų komiteto sąraše – Aleksandr Marinič, kuris yra Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Olego Mariničiaus brolis. Beje, paskutinis atstovauja partijai „Rusų aljansas“ ir yra šios politinės jėgos vedlys artėjančiuose savivaldos rinkimuose.

Savo pretendento į mero postą komitetas kelti neketina.

“Aš asmeniškai palaikau Arvydą Vaitkų. Manau, kad Klaipėdai tikrai reikia pokyčių. Tačiau komitetas svarsto įvairias kandidatūras. Apie savo palaikymą pranešime oficialiai, tačiau kol kas dar per anksti tai daryti”, – sakė J. Daugininkienė.

Rinkimuose Klaipėdoje be „Rusakalbė Klaipėda“ bandys dalyvauti dar keturi visuomeniniai rinkimų komitetai (tarp jų yra irgi į rusakalbius rinkėjus besitaikantis “Titov ir teisingumas) ir 10 partijų, tarp kurių – ir Rusų aljansas.

Iš viso yra 13 pretendentų į merus: Eligijus Masiulis (išsikėlė pats), Vytautas Grubliauskas, Artūras Žalys, Viačeslavas Titovas, Kazys Paulikas, Simonas Gentvilas, Arvydas Vaitkus, Nina Puteikienė, Benediktas Petrauskas, Agnė Bilotaitė, Modestas Nugaras, Lina Šukytė-Korsakė ir Benas Šimkus.

Ar jie taps kandidatais, o sąrašai galės dalyvauti rinkimuose, paaiškės tik sausio viduryje – kiekvienas sąrašas ir savarankiškas kandidatas (Klaipėdos atveju – tik Eligijus Masiulis) turi surinkti mažiausiai 870 klaipėdiečių parašų.

“RUSAKALBĖS KLAIPĖDOS” KANDIDATŲ SĄRAŠAS

1. Jelizaveta Daugininkienė

2. Svetlana Baracevičienė

3. Aleksandr Marinič

4. Natalija Fočenkova

5. Ilfir Gibadullin

6. Tatjana Filatova

7. Aleksej Kožuchar

8. Germanas Tichomirovas

9. Viačeslav Vasiljev

10. Anžela Avdejeva

11. Arūnas Varnelis

12. Jelena Pliuta

13. Konstantin Frolov

14. Tomas Pliuta

15. Irina Bespamiatnova

16. Valentina Panina

17. Elyte Gibadulina

18. Liudmila Leonenko

19. Jurgis Utovka


  2019-01-11

  14 komentarai ““Rusakalbė Klaipėda” gali palaikyti Arvydą Vaitkų”

  1. Avatarnu jo (IP: 88.119.11.24)

   Per 30 nepriklausomybės metų neišnyko partijos ir komitetai tautybės pagrindu. Graudu. Kažkas arba valstybėje labai blogai dirba savo darbą, arba priešas jį dirba puikiai, arba both :/

  2. AvatarNeleisti jokiems rusams (IP: 78.57.213.208)

   Atsiprasau iskart, taciau noreciau tuos rusakalbius asmenis einancius i politika isvadinti utelemis.
   Uteles yra kenkejos.
   Negalima leisti joms uzlipti ant galvos.
   Leidziant eiti i rinkimus, kenkejai utelei, reikia tureti ir nuodus jai. Nes jos tikslas yra mus nuodyti.
   Utelei, kaip cigonui, jokio skirtumo kokioje galvoje. Svarbu kasti ir kenkti 🙁
   As labai abejoju, kad ta utele rupinsis manimi Lietuviu, uzlipusiu ant mano galvos 🙁

   • AvatarVladimir Vladimirovič (IP: 90.140.226.43)

    Navernoe bolnoi celoveka napisal, pozelaem emu zdorovjia.

  3. AvatarTik ne už Vaitku (IP: 78.61.172.19)

   Ką nori padaryti. Manau Sunaikinti Melneragė ir Girulius. Išardyti kuopas. Klausimas AR ne užtvindins KLAIPĖDA??? toliau Lietuva su 2 mln. gyventoju prasta pirkėja. Su Rusija nutraukia paskutinius ryšius. Tai ka Vaitkus žada vežti į Klaipėda?? AR ne RADIAKTIVUS atliekas??? Ar ne Europos atliekas deginti???? Išvežti iš Lietuvos mažai ka turim ŠIena ir pora kiauliu……Tad dARYYTIOS IŠVADAS>>>>>LABAI PRASTOS

  4. AvatarTrubačius (IP: 90.140.226.43)

   Gerp.p. Jelizaveta jums sėkmės, jūsų priešams degti pragare

  5. Avatarapgaus (IP: 78.62.147.40)

   Lizočka jau geriau nieko “nebelaikytų”, nes patį žada ir Grubliauskui. Tiek metų įsikibusi to “Aftobusų parko” laikėsi. ”Jedinstavo” moterys amžinos.

  6. AvatarGerhard (IP: 88.118.166.87)

   Prajuokino:) koks skirtumas ka jie palaiko, jie neturi legitimacijos rusakalbiu bendruomeneje. Tegul is pradziu parasus surenka!

  7. AvatarOnutė (IP: 78.57.230.119)

   Ar su gerb.A.Vaitkumi,ar be jo Klaipėda vis tiek yra ir bus UOSTAMIESTIS.Tai gal jau geriau,kad miestui vadovautų žmogus ,kuris išmano šiuos reikalus.Gerai,kad ,,Rusakalbė Klaipėda ” galvoja palaikyti gerb.A.Vaitkų.

  8. AvatarVaidas (IP: 109.123.74.202)

   Tiems, kuriems nerūpi Klaipėdos ateitis, tiems, kurie nori būti nuodijami uosto krova, tiems, kurie nori, kad miesto gatves užtvindytų sunkiasvoris uosto transportas, tie, kurie nori netekti Klaipėdos pajūrio ruožo, pats idealiausias kandidatas Vaitkus. Moka tik gražiai pakalbėti, o kokia žala būtų padaryta miestui, tai jokie pinigai neatpirktų. Visur džiaugiasi, kad uostas didina krovą ir ją dar didins, o kai tuo tarpu žmonės dūsta nuo taršos niekam nerūpi. Taip, uostas didelis, jame dirba nemažai žmonių, bet teigti, kad jame dirba 60 tūkstančių žmonių yra kvaila, atmetus jaunimą, senjorus, taip išeitų, kad kiekvienas klaipėdietis dirba uoste.. Gal kokiame kitame mieste ir sukuriamos tos darbo vietos, bet ne Klaipėdoje. Kiek Klaipėda gauna pinigų iš tų 800mln, kuriuos sumoka valstybei? Spėju nei 5% miestas negauna, tai kokia nauda miestiečiams iš dar didesnio uosto.. Tikiuosi žmonės atsirinks kas yra tikra ir balsuos už tą kandidatą, kuris nesiekia sau naudos, o miestui.

  9. AvatarJoris (IP: 78.56.216.204)

   Vaitkaus vietoje padėkočiau už pasitikėjimą ir jų paramos tikrai atsisakyčiau. Per daug jau sovietikų šiame sąraše.

  10. AvatarVirginijai (IP: 86.38.169.253)

   Virginija yra tiesiog kito politinio junginio atstovė, todėl papilti purvo ir MELO jai turbūt yra partinis tikslas.

  11. AvatarJurininkas (IP: 84.46.235.34)

   Tai labai gerai, jei krova bus padidinta! Juk miesto varikliukas yra būtent uostas, generuojantis pinigus ir darbo vietas žmonėms, teikiantis daug naudos miestui. Tik kaip ponia Virginija, kuri nuolat protestuoja apie bet ką ir turbūt pati nežino už ką galėtų piktintis tuo, kad miestas žengia pirmyn. O uoste atlyginimai vieni didžiausių iš visų sričių. Nesuprantu, kodėl nenorima finansinės gerovės miesto gyventojams.

  12. AvatarKlaipėdietis (IP: 86.38.4.218)

   Gerai, kad gyventojai reiškia nuogastavimus dėl Klaipėdos. Kad kiekvienam rūpėtų tiek, kiek rūpi poniai Virginijai. Tačiau sakyti, kad Vaitkus toks ir anoks visai žmogaus nepažįstant gali tik rimtų problemų turintis žmogus.

  13. AvatarVirginija (IP: 86.100.115.25)

   Geras komitetas, Klaipėdai seniai tokio reikėjo, tačiau vedlės J. Daugininkienės nuomonė apie A. Vaitkų, kad ji jį palaiko, yra politinė šio sąrašo savižudybė. A. Vaitkus miestui žada dovaną. Tai 4 kartus padidinti krovą. Ją išdėsto taip, tai 2 kartus krova padidės pietiniame rajone, Kiaulės nugara nuties iki kranto. Miesto centre – vieną kartą, o šiauriniame irgi vieną kartą. Daugininkienė turbūt vaikšto Klaipėdos gatvėmis, tai gal paaiškins rinkėjams, kaip atrodys miestas, kai krovininių mašinų padidės 4 kartus. Kiek kvietė, tiek ir dalyvavau Uosto direkcijoje, kai buvo pristatomas jų paruoštas uosto plėtros planas. Kiek kartų buvau, tiek kartų klausiau dėl privažiavimo kelių į uostą. Atsakymas, čia ne uosto reikalas, čia Susisiekimo ministerijos kompetencija. Susisiekimo ministerijai tas klausimas nėra svarbus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt