P0

Kultūra

„Efemeriniai sapnai“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-12


Šis intriguojantis pavadinimas vilioja apsilankyti Klaipėdos koncertų salėje, kur sausio 16 dieną, trečiadienį, 18.30 val. koncertuos Rygos saksofonų kvartetas. Jaukioje I aukšto fojė erdvėje valandėlei įsikurs ne tik kvartetas, bet ir publika, pasiilgusi čia retokai skambančios klasikinės saksofono muzikos.

Dauguma belgo Adolfo Sakso išrastą muzikos instrumentą įsivaizduoja skambantį dažniau džiazo ir lengvosios muzikos nei klasikos koncertuose. Klasifikuojant saksofonus jie dažnai priskiriami prie klarnetų, tačiau iš tikrųjų tai yra klarneto ir obojaus junginys. Pirminę saksofonų šeimą sudarė 12 instrumentų, iš kurių šiandien labiausiai yra paplitę sopranas, altas, tenoras ir baritonas. Visais jais ir gros Rygos saksofonų kvarteto nariai: Katrīna Kivleniece (sopraninis saksofonas), Artis Sīmanis (altinis saksofonas), Ainars Šablovskis (tenorinis saksofonas) ir Baiba Tilhena (baritoninis saksofonas).

Pernai kūrybinės veiklos 25-metį paminėjęs kolektyvas už aktyvią koncertinę veiklą ir aukštą meistriškumą buvo įvertintas Latvijos Didžiuoju muzikiniu apdovanojimu (Liela Mūzikas Balva). Ansamblis koncertavo beveik visoje Europoje, taip pat Kanadoje, Kinijoje ir JAV. Jau keletą kartų rygiečiai pasirodė ir Klaipėdos koncertų salėje. Kvartetas taip pat yra pagrindinis Rygoje vykstančio tarptautinio saksofono muzikos festivalio Saxophonia dalyvis.

Šįkart Rygos saksofonų kvartetas pristatys programą kartu su savo tautiečiu, jaunosios kartos akordeono atlikėju Savva Zihsu. (nuotr.) Talentingas solistas jaučiasi laisvai atlikdamas įvairių žanrų ir stilių muziką, pradedant baroko ir baigiant tango nuevo kūriniais.

„Efemerinių sapnų“ programą sudarys originalios XX ir XXI a. autorių kompozicijos akordeonui solo ir su saksofonų kvartetu. Koncerte bus atlikta lietuvės Vaidos Striaupaitės-Beinarienės Scherzo premjera. „Scherzo – tai nuotaikinga pjesė, kupina nenutrūkstančios energijos, džiazinių ritmų ir  besiveržiančio polėkio“, – sako kūrinio autorė.

Jeigu programoje dalyvauja akordeonas, tikėtina, jog skambės Ástoras Piazzolla. Išgirsime jo populiarųjų tango „Angelo milonga“. Šios ir dar daugiau intrigų jūsų laukia latvių atlikėjų koncerte “Efemeriniai sapnai” ateinantį trečiadienį.


Kultūros straipsnių vidus

2019-01-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt