P0

Uostas ir jūra

Malkų įlankoje – naujos krovos galimybės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-15


Netrukus pietinėje uosto dalyje, Malkų įlankoje, prasidės konteinerių krovai skirtų krantinių rekonstrukcija. Rekonstravus krantines bei išgilinus Malkų įlanką, čia bus galima priimti didelių parametrų Post Panamax laivus.

Atvirą tarptautinį konkursą laimėjusi UAB „Tilsta“, veikianti pagal jungtinės veiklos sutartį su UAB „Fegda“, rekonstruos krantines Nr. 143 ir Nr. 143A, užtikrins prie jų 14 m gylį. Planuojama rekonstruoti 781,43 m krantinių. Šie ir kiti darbai kainuos 28,372 mln. Eur.

„Pagaliau bus pradėtos rekonstruoti krantinės, kuriomis naudojasi UAB Klaipėdos konteinerių terminalas. Tai viena produktyviausiai dirbančių uosto kompanijų, konteinerinės krovos Klaipėdoje pradininkė ir viena lyderių Baltijos jūroje. Pagerinus infrastruktūrą, ši įmonė planuoja dirbti dar produktyviau, geresnės perspektyvos atsivers ir kitoms Malkų įlankoje veikiančioms ir didelę pridėtinę vertę kuriančioms įmonėms“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Išgilinus Malkų įlankos akvatoriją iki 14,5 m gylio prie krantinių Nr. 143 ir Nr. 143A, bus užtikrintos galimybės priimti Post Panamax tipo laivus, kurių ilgis iki 320 m, o vandentalpa – iki 120 000 t.

Uosto vidus kompas

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė džiaugiasi, kad į infrastruktūros rangos darbų konkursus pavyko pritraukti naujų dalyvių.

„Džiugu, kad Lietuvos statybos įmonės atranda galimybių teikti savo paslaugas ir Klaipėdos uoste. Tikimės, kad šio rangovo kompetencija ir patirtis padės Uosto direkcijai įvykdyti ambicingus planus“, – sako V. Paukštė.

Uosto direkcijos pagrindinis tikslas – plėtoti uosto infrastruktūrą, kad drauge su uoste veikiančiomis įmonėmis sukurtas infrastruktūros ir suprastruktūros kompleksas generuotų finansinę grąžą Uosto direkcijai ir kurtų pridėtinę vertę miestui ir valstybei.

2018 metais Klaipėdos uoste perkrauta daugiau kaip 46,5 mln. t krovinių. Skaičiuojama, kad valstybės ir savivaldybių biudžetus tai papildė daugiau kaip 800 mln. Eur.


  2019-01-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt