P0

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatras žada renginių gausą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-16


Klaipėdos lėlių teatras praneša šiemet planuojantis itin aktyvią teatrinę veiklą.

Anot teatro pranešimo, pagrindinis metų renginys bus gegužės 15–19 d. vyksiantis tarptautinis, jau dešimtasis, lėlių teatro
festivalis „Materia magica“. Planuojama, kad festivalio metu bus parodyta 14 spektaklių iš Lietuvos ir užsienio šalių lėlių teatrų: Olandijos, Vokietijos, Slovėnijos, Suomijos, Prancūzijos, Bulgarijos, Belgijos, Izraelio ir kt.

“Festivalio programa labai įvairi: yra spektaklių ir kūdikiams, ir vaikams, ir suaugusiesiems. Tiesa, festivalis tik spektakliais neapsiribos: numatomas parodos atidarymas bei kūrybinės dirbtuvės, vėlgi – ir vaikams, ir suaugusiesiems. Taip pat planuojama lėlinės animacijos kino programa”, – rašoma pranešime.

Klaipėdos lėlių teatro vadovė ir festivalio organizatorė Aušra Juknevičienė akcentuoja: „Didžioji programos dalis skirta suaugusiesiems, nes norime parodyti, koks lėlių teatras įvairus, patrauklus ir priimtinas. Tai teatras ne tik vaikams – stengiamės nuolatos apie tai kalbėti ir tikimės, kad šio festivalio pavyzdžiai padės tuo įtikėti. Rūpinamės žiūrovu, nes mums aktualu, jog lėlių teatras, kaip meno rūšis, išliktų ir pasaulyje, ir Lietuvoje. Tai mums labai svarbu.“

Iš karto po festivalio teatre suplanuotos dviejų spektaklių premjeros – gegužės pabaigoje Renata Kutaitė-Raudonienė pristatys monospektaklį suaugusiesiems „Valerija“, o birželio pradžioje bus galima išvysti spektaklį jaunimui „Iš nuomšiko gyvenimo“ pagal G. Morkūno apysaką (rež. Aušra Bakanaitė).

Pastarasis spektaklis unikalus tuo, kad bus pritaikytas mokyklų erdvėms. Anot teatro vadovės A. Juknevičienės, „žiūrovams avykimas į teatrą neretai yra stebuklingas, tačiau šiuo spektakliu norėsime tą stebuklą atvežti į erdves, kur žmonės gyvena savo gyvenimus.“

Trečioji premjera numatoma lapkritį – žiūrovams bus pristatytas lėlių ir judesio spektaklis suaugusiesiems pagal M. Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita“ (idėjos autorius – Taurūnas Baužas).

Anot teatro pranešimo, kuriant spektaklius daug dėmesio skiriama bendradarbiavimui su kitų sričių specialistais: statant spektaklį „Valerija“ bendradarbiaujama su Klaipėdos koncertų salės kūrėjais, A. Bakanaitės spektaklis kuriamas kartu su Klaipėdos universiteto studentais, o spektaklis pagal „Meistrą ir Margaritą“ – su choreografijos profesionalais.

Taip pat šiais ir ateinančiais metais Klaipėdos lėlių teatro kūrybinė komanda dirbs su Izraelio menininku Zvy Sachar: bus vykdomas bendras projektas ir šiais metais bus įgyvendinta pirmoji projekto dalis – paruošiamieji darbai.

„Kiekvieną mėnesį rodysime nemokamus spektaklius socialiai jautrioms grupėms: neįgaliems vaikams, daugiavaikėms šeimoms, senjorams ir visiems kitiems geriems žmonėms“, – žada teatro vadovė Aušra Juknevičienė.

Kaip ir praėjusiais metais mokyklinio amžiaus vaikai bus kviečiami į interaktyvią edukacinę programą „Lėlių teatro magija“. Vėl mažuosius teatro gerbėjus kvies „Karakumų Asilėlio mokyklėlė“, savo veiklą vykdanti jau 10 metų. Apie „Karakumo Asilėlio mokyklės“ ir kitas teatro edukacines veiklas Jurga Petronytė ruošia knygą „Lėlės fenomenas“. Ją skaitant bus galima išsamiau susipažinti su lėlių teatro edukacinės veiklos metodais ir juos pritaikyti savo veikloje.

“Toliau bus tęsiamas tarptautinis edukacinis projektas „Off-book“: Klaipėdos lėlių teatras kartu su projekto rengėjais iš Klaipėdos universiteto, projekto partneriais Klaipėdos miesto mokyklomis bei teatralais iš Italijos ir Rumunijos šiame tarptautiniame teatro edukacijos projekte siekia parengti šiuolaikišką edukacinę programą su vaizdo medžiaga, kurią vaikų ugdymui galėtų naudoti visos švietimo įstaigos. Šiuo metu Teatro kūrėjai aktyviai lankosi Klaipėdos mokyklose, bendradarbiauja su mokytojais, praktiniuose užsiėmimuose įgyvendina ankstesniais projekto etapais atrinktus teatrinio ugdymo metodus. Visi užsiėmimai filmuojami, bendras vaizdo įrašas pasirodys jau birželio mėnesį – tai bus mokomoji medžiaga, padėsianti sukurtas ir aprašytas projekto veiklas praktiškai įgyvendinti mokyklose”, – rašoma pranešime.

Rudenį bus pabaigta senojo lėlių teatro namelio rekonstrukcija. Į jį Klaipėdos lėlių teatras planuoja grįžti su edukacine veikla, taip pat namelyje vyks parodos, bus įrengtas muziejus. Šiais metais vyks paruošiamieji šių veiklų darbai, tačiau tikimasi, kad 2020-aisiais namelis galės atverti savo duris ir lankytojams.

2019 metus tradiciškai užbaigs projektas „Kalėdų Senelio namelis“.


  2019-01-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt