Klaipėdos lėlių teatras žada renginių gausą

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-01-16

Klaipėdos lėlių teatras praneša šiemet planuojantis itin aktyvią teatrinę veiklą.

Anot teatro pranešimo, pagrindinis metų renginys bus gegužės 15–19 d. vyksiantis tarptautinis, jau dešimtasis, lėlių teatro
festivalis „Materia magica“. Planuojama, kad festivalio metu bus parodyta 14 spektaklių iš Lietuvos ir užsienio šalių lėlių teatrų: Olandijos, Vokietijos, Slovėnijos, Suomijos, Prancūzijos, Bulgarijos, Belgijos, Izraelio ir kt.

„Festivalio programa labai įvairi: yra spektaklių ir kūdikiams, ir vaikams, ir suaugusiesiems. Tiesa, festivalis tik spektakliais neapsiribos: numatomas parodos atidarymas bei kūrybinės dirbtuvės, vėlgi – ir vaikams, ir suaugusiesiems. Taip pat planuojama lėlinės animacijos kino programa”, – rašoma pranešime.

Klaipėdos lėlių teatro vadovė ir festivalio organizatorė Aušra Juknevičienė akcentuoja: „Didžioji programos dalis skirta suaugusiesiems, nes norime parodyti, koks lėlių teatras įvairus, patrauklus ir priimtinas. Tai teatras ne tik vaikams – stengiamės nuolatos apie tai kalbėti ir tikimės, kad šio festivalio pavyzdžiai padės tuo įtikėti. Rūpinamės žiūrovu, nes mums aktualu, jog lėlių teatras, kaip meno rūšis, išliktų ir pasaulyje, ir Lietuvoje. Tai mums labai svarbu.“

Iš karto po festivalio teatre suplanuotos dviejų spektaklių premjeros – gegužės pabaigoje Renata Kutaitė-Raudonienė pristatys monospektaklį suaugusiesiems „Valerija“, o birželio pradžioje bus galima išvysti spektaklį jaunimui „Iš nuomšiko gyvenimo“ pagal G. Morkūno apysaką (rež. Aušra Bakanaitė).

Pastarasis spektaklis unikalus tuo, kad bus pritaikytas mokyklų erdvėms. Anot teatro vadovės A. Juknevičienės, „žiūrovams avykimas į teatrą neretai yra stebuklingas, tačiau šiuo spektakliu norėsime tą stebuklą atvežti į erdves, kur žmonės gyvena savo gyvenimus.“

Trečioji premjera numatoma lapkritį – žiūrovams bus pristatytas lėlių ir judesio spektaklis suaugusiesiems pagal M. Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita“ (idėjos autorius – Taurūnas Baužas).

Anot teatro pranešimo, kuriant spektaklius daug dėmesio skiriama bendradarbiavimui su kitų sričių specialistais: statant spektaklį „Valerija“ bendradarbiaujama su Klaipėdos koncertų salės kūrėjais, A. Bakanaitės spektaklis kuriamas kartu su Klaipėdos universiteto studentais, o spektaklis pagal „Meistrą ir Margaritą“ – su choreografijos profesionalais.

Taip pat šiais ir ateinančiais metais Klaipėdos lėlių teatro kūrybinė komanda dirbs su Izraelio menininku Zvy Sachar: bus vykdomas bendras projektas ir šiais metais bus įgyvendinta pirmoji projekto dalis – paruošiamieji darbai.

„Kiekvieną mėnesį rodysime nemokamus spektaklius socialiai jautrioms grupėms: neįgaliems vaikams, daugiavaikėms šeimoms, senjorams ir visiems kitiems geriems žmonėms“, – žada teatro vadovė Aušra Juknevičienė.

Kaip ir praėjusiais metais mokyklinio amžiaus vaikai bus kviečiami į interaktyvią edukacinę programą „Lėlių teatro magija“. Vėl mažuosius teatro gerbėjus kvies „Karakumų Asilėlio mokyklėlė“, savo veiklą vykdanti jau 10 metų. Apie „Karakumo Asilėlio mokyklės“ ir kitas teatro edukacines veiklas Jurga Petronytė ruošia knygą „Lėlės fenomenas“. Ją skaitant bus galima išsamiau susipažinti su lėlių teatro edukacinės veiklos metodais ir juos pritaikyti savo veikloje.

„Toliau bus tęsiamas tarptautinis edukacinis projektas „Off-book“: Klaipėdos lėlių teatras kartu su projekto rengėjais iš Klaipėdos universiteto, projekto partneriais Klaipėdos miesto mokyklomis bei teatralais iš Italijos ir Rumunijos šiame tarptautiniame teatro edukacijos projekte siekia parengti šiuolaikišką edukacinę programą su vaizdo medžiaga, kurią vaikų ugdymui galėtų naudoti visos švietimo įstaigos. Šiuo metu Teatro kūrėjai aktyviai lankosi Klaipėdos mokyklose, bendradarbiauja su mokytojais, praktiniuose užsiėmimuose įgyvendina ankstesniais projekto etapais atrinktus teatrinio ugdymo metodus. Visi užsiėmimai filmuojami, bendras vaizdo įrašas pasirodys jau birželio mėnesį – tai bus mokomoji medžiaga, padėsianti sukurtas ir aprašytas projekto veiklas praktiškai įgyvendinti mokyklose”, – rašoma pranešime.

Rudenį bus pabaigta senojo lėlių teatro namelio rekonstrukcija. Į jį Klaipėdos lėlių teatras planuoja grįžti su edukacine veikla, taip pat namelyje vyks parodos, bus įrengtas muziejus. Šiais metais vyks paruošiamieji šių veiklų darbai, tačiau tikimasi, kad 2020-aisiais namelis galės atverti savo duris ir lankytojams.

2019 metus tradiciškai užbaigs projektas „Kalėdų Senelio namelis“.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas

Organizuoti „Vilties bėgimą" padės ir Klaipėdos licėjus

Šiemet Klaipėdos licėjus tapo oficialiu „Vilties bėgimo“ partneriu ir bus atsakingas už naują kultūrinę renginio programą. Kaip teigia licėjaus atstovai ...
2024-05-14
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatre - šokio premjera suaugusiems

Kovo 21, 22, 23 d. Klaipėdos lėlių teatre vyks šokio ir šešėlių monospektaklio suaugusiesiems premjera „Kontūrai“. Tai – Klaipėdos lėlių ...
2024-03-18
Skaityti daugiau

Švietimas

Klaipėdos mokiniai kviečiami dalyvauti naujame kino festivalyje

Klaipėdos licėjus kviečia visų Klaipėdos miesto ir rajono mokyklų mokinius atskleisti savo kūrybiškumą ir dalyvauti naujame trumpų filmų festivalyje. Festivalio ...
2024-03-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This