P0

Kultūra

Lenkė Martyna ir klaipėdiečiai – baroko šviesoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-16


Po turiningos meistriškumo kursų savaitės Klaipėdos kamerinis orkestras netrukus sukvies publiką įvertinti pasiektų rezultatų.

Jau keletą metų gyvuojanti meno vadovo Mindaugo Bačkaus iniciatyva gilintis į baroko muzikos paslaptis šįkart į Klaipėdą priviliojo pripažintą baroko muzikos specialistę Martyną Pastuszką (nuotr.) iš Lenkijos. Jos meistriškai valdomas barokinis smuikas papildys klaipėdiečių orkestro skambesį koncerte „Baroko šviesoje“. Klausytojai laukiami sausio 18 dieną, penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

XVII amžiuje įsigalėjusi baroko epocha apėmė įvairias meno sritis ir iki šiol nepalieka abejingų. Kaip atima žadą įspūdinga baroko architektūra, taip ir muzika kiekvieną gyvą ir betarpišką susitikimą su ja padaro didele švente. Išskirtinis puošnumas ir įmantrumas lėmė tai, kad baroko muzikai atlikti reikia ypatingo profesinio pasiruošimo.

„Mes dirbsime su žmogumi, kuris gyvena kaimyninėje šalyje ir yra vienas geriausių jos barokinės muzikos specialistų. Kartu su M. Pastuszka atvyks jos kolegė Anna Firlus, koncerte atliksianti klavesino partiją“, – teigia Klaipėdos kamerinio orkestro vadovas.

“Didžiausias paskutinių metų atradimas!” – taip apie M. Pastuszką yra atsiliepęs Lenkijos radijo žurnalistas. Muzikė gyvena Katovicuose, čia dėsto muzikos akademijoje ir vadovauja savo įkurtam kolektyvui Orkiestra Historyczna. M. Pastuszka dažnai pasirodo kaip solistė ir koncertmeisterė su įvairiais Europos senosios muzikos ansambliais ir orkestrais. Muzikų šeimoje užaugusi atlikėja į senosios muzikos pasaulio paslaptis pradėjo gilintis prisijungusi prie ansamblio Arte Dei Suonatori. Dabar savo atradimus ir patirtį ji yra pasiruošusi perteikti klaipėdiečiams.

Koncerto programoje skambės baroko epochos muzikos opusai, kuriuos parašė J. B. Lully, A. Campra, G. P. Telemannas, M. Corrette ir kiti kompozitoriai.


Kultūros straipsnių vidus

2019-01-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt