P0

Politika

„Transparency International“ tyrimas: Klaipėda – šešta

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-17


Pasaulinės nevyriausybinės organizacijos, tiriančios įvairaus pobūdžio korupciją, „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) pateikė naujausią savivaldybių skaidrumo tyrimą. Jo metu analizuotos šių institucijų interneto svetainės bei vertintas veiklos skaidrumas.

Iš 60-imties savivaldybių Klaipėda jame užėmė šeštąją vietą. Ant to paties laiptelio atsidūrė Kretingos bei Švenčionių rajonų savivaldybės.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Nors tobulėti, žinoma, yra kur, norėčiau tyrimo rezultatais pasidžiaugti. Juk pralenkėme visus didžiuosius Lietuvos miestus. Be to, iš 19 vietos 2014 metais pakilome į 6 vietą. O skaičiai, mano galva, kalba patys už save. Juolab kad tyrimą atlieka visame pasaulyje žinoma nevyriausybinė organizacija, kurios nešališkumu niekad nebuvo suabejota“, – Klaipėdos savivaldybės administracijos pranešime spaudai cituojamas jos administracijos direktorius Saulius Budinas.

Uostamiesčio savivaldybė daugiausia balų įvertinta tokiose srityse kaip viešųjų pirkimų, biudžeto ir jo vykdymo skaidrumas.

Pasak „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovų, per pastaruosius ketverius metus mūsų šalies savivaldybės tapo skaidresnės. Lyginant su 2014 metais, savivaldybių skaidrumo vidurkis padidėjo nuo 56 iki 69 balų iš 100 galimų.

Daugiausiai apie savo veiklą viešina Joniškio (94 balai) ir Alytaus (90 balai) rajonų savivaldybės, mažiausiai – Kalvarijos (39 balai), Trakų (46 balai) ir Pakruojo (46 balai) rajonų savivaldybės.

Savivaldybių interneto svetainių analizę TILS atliko 2018 m. spalio–gruodžio mėnesiais. Vertinimo rezultatai buvo siunčiami visoms savivaldybėms, joms sudaryta galimybė pradėti viešinti trūkstamą informaciją ir taip pakoreguoti savo įvertinimą. Atsižvelgiant į tai, duomenys uostamiesčio savivaldybės interneto svetainėje taip pat buvo papildyti.

Trumpą rezultatų apžvalgą galite rasti čia, TILS rekomendacijas – čia.


  2019-01-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt