P0

Fotoreportažai, Regionas, Svarbu

Atminimo žygyje – vėl per 3000 dalyvių

Avatar

Martynas Vainorius
2019-01-18


Tradicija Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės paminėti žygiu sulaukė pilnametystės.

Penktadienio vakarą šiek tiek po 22 val. iš Kretingos uostamiesčio link pajudėjo 3024 žygeiviai, atsiliepę į Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Klaipėdos skyriaus kartu su Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės kvietimą.

Šiemetinio apie 25 km ilgio žygio „Klaipėdos sukilėlių keliais“ trasa driekiasi palei Dangės (Akmenos) vagą. Pasak vieno iš žygio organizatorių, sąjūdiečio, Klaipėdos miesto tarybos nario Algirdo Grublio, trasą poroje vietų teko šiek tiek pakoreguoti dėl pakilusio upės vandens.

“Prieš kiekvieną žygį vis mintimis prašau sniego. Šįkart prašymas buvo išpildytas su kaupu”, – prieš išžygiuojant sakė A. Grublys, patikinęs, kad gausiai iškritęs sniegas neturėtų sukelti sunkumų.

Po kunigo palaiminimo Lietuvos himnu pradėto žygio pabaiga Butigeidžio dragūnų batalione planuota šeštadienį, apie 6 val. ryto. Tačiau žengusieji sparčiau, nesusigundę koše batalioną pasiekė jau apie 2.30 val.

“Pamatytumėt mano batus… Purvas, smėlis, vanduo, prakaitas iš vidaus. Bet esu patenkintas”, – sakė pirmą kartą žygyje dalyvavęs klaipėdietis Andrius, buvęs tarp tų, kurie trasą įveikė greičiausiai.

Pernai buvo žygiuojama iš Palangos. Tada iš kurorto išžygiavo 3081 asmuo, visą atstumą įveikė 2997 žygeiviai.

Martyno Vainoriaus nuotr.


2019-01-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt