P0

Verslas

Klaipėdoje vyks „LT Game Jam“ žaidimų kūrimo maratonas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-18


Pasaulinis žaidimų kūrimo festivalis „Global Game Jam“ sausio 25-27 d. ir vėl daugybėje šalių kvies kurti stalo ir vaizdo žaidimus.

Vakarų Lietuvos entuziastai neliks šio kūrybinio maratono nuošalyje: Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija juos kviečia pasinerti į tikrą žaidimų industrijos fiestą Klaipėdos mokslo ir technologijų parke.

Anot pranešimo spaudai, nuo oficialaus iniciatyvos starto 2009-aisiais šalies miestuose dalyvių kasmet gausėja – pernai į renginį jų susirinko per 700, šiemet tikimasi sulaukti apie 900 žmonių. Teigiama, kad lietuviai išsiskiria dideliu kūrybiniu produktyvumu – vien pernai renginio metu gimė daugiau nei 100 žaidimų prototipų.

„Pasauliniu mastu „Global Game Jam“ yra viena seniausių ir didžiausių žaidimų industrijos švenčių, o mes pagrįstai didžiuojamės būdami tarp ištikimų šios tradicijos puoselėtojų. Lietuvos kūrėjų ir entuziastų aktyvumas rodo beprotišką jų norą bendrauti, mokytis ir kurti”, – pranešime cituojamas Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos direktorius Gediminas Tarasavečius.

Jo teigimu, pagal renginio dalyvių ir jų sukurtų prototipų kiekį tūkstančiui šalies gyventojų Lietuva yra tarp pasaulinių lyderių.

Tyrimų bendrovės „Superdata“ paskelbtos 2018-ųjų metų žaidimų industrijos apžvalgos duomenimis, bendra šios pramonės vertė pernai siekė beveik 105 mlrd. eurų. Kiekvienas šios pramonės sektorius augo, tačiau ambicingiausi ir ryškiausi procesai buvo stebimi išmaniesiems įrenginiams skirtų žaidimų sektoriuje. Tą patvirtina ir rinkos tyrėjai „Newzoo“, teigdami, kad mobilieji žaidimai šiuo metu sudaro didžiąją žaidimų rinkos dalį – net 51 proc. Prognozuojama, kad iki 2021 m. ši dalis pasieks 59 proc.

Lietuvos žaidimų industrija neatsilieka nuo pasaulinių tendencijų – didžiausios ir sėkmingiausios Lietuvos žaidimų leidybos kompanijos, kurių gretose rikiuosi „Nordcurrent“, „TutoTOONS“, „Game Insight“ ar „Sneaky Box“, stipriai orientuojasi į išmaniesiems įrenginiams skirtus žaidimus.

Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos atstovų teigimu, nuo pasaulinių tendencijų neatsilieka ir Klaipėda  – mėgėjams organizuojami turnyrai, žaidimų pristatymai ir kiti renginiai uostamiestyje vyksta ne rečiau nei kitur Lietuvoje.

„Džiaugiamės, kad mūsų erdvės jau ketvirtąsyk taps didžiausio Baltijos šalyse kompiuterinių bei stalo žaidimų rimo renginio ambasada, nekantraujame susitikti su šio maratono vilkais ir išvysti naujų veidų – studentų, moksleivių, iššūkiams atvirų profesionalų. Tikimės, kad „LT Game Jam“ dalyviai savaitgalio dienas ir naktis išnaudos maksimaliai efektyviai – kurdami žaidimus nuo idėjos iki veikiančių prototipų, o taip pat atrasdami bendraminčių ir galbūt net suburdami komandas, su kuriomis imsis vystyti projektus ir už šio renginio ribų“, – cituojama ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parko direktorė Roma Stubrienė.

Išsamią renginio programą ir registracijos formą dalyviai ras čia.


  2019-01-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt