P0

Transportas

Ar Klaipėdoje atgims tramvajus?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-21


Klaipėdos savivaldybė praneša apie galimybę mieste turėti tramvajų ar kitą elektra varomą transportą.

Su viešąjį konkursą laimėjusia bendrove „Civitta” jau pasirašyta sutartis dėl galimybių studijos, investicijų projekto bei kitų reikalingų dokumentų parengimo.

Teigiama, jog ekspertai per 10 mėnesių atliks išsamią analizę, įvertins užsienio patirtį ir pateiks racionaliausią bei geriausiai miesto poreikius atitinkantį sprendimą.

Kaimyninė Liepoja tramvajų išsaugojo iki mūsų dienų. Klaipėdoje irgi prieškariu kursavo tramvajus, bet po karo jo linijos nebeliko. Palmiros Mart nuotr.

„Šiandien Klaipėdos viešojo transporto sistema vertinama kaip viena geriausių šalyje, o norėdami aukštą kokybę išlaikyti ir ateityje, tam ruoštis turime jau dabar”, –  panešime cituojamas Savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas.

Jo teigimu, 2030-aisiais miestų centruose ir senamiesčiuose nebegalės kursuoti iškastiniu kuru varomas transportas, todėl ateities viešasis transportas turės būti ne tik patogus susisiekti, bet ir netaršus, aplinką tausojantis.

Ar mieste kursuos tramvajus, ar elektriniai autobusai, ar Klaipėdai reikia rinktis kombinuotą variantą ar dar kitokią alternatyvą – tai esą turėtų nuspręsti ekspertai.

Jie įsipareigoti parengti ne tik galimybių studiją, bet ir dokumentus, reikalingus tramvajaus sistemai ar kitai specialistų pasiūlytai alternatyvai įdiegti. Kartu turės būti pateiktas ir investicijų projektas bei dokumentų paketas galimam privačiam partneriui parinkti.

Pranešama, kad galimybių studija bei jos įgyvendinimui reikalingas dokumentų paketas bus rengiami įgyvendinant projektą „Elektra varomo viešojo transporto naujų galimybių plėtra (DEPO)“.

Bendra šių paslaugų vertė – 461 tūkst. Eur: 90 procentų finansuoja Europos Investicijų bankas, 10 procentų – Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšos.

Transporto straipsnių vidus kompas

Projektas įgyvendinamas pagal Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ priemonę ELENA.

 


2019-01-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt